Bitcoin'in yaratıcısı olduğunu iddia eden Avustralyalı bilgisayar bilimcisi Craig Wright’ın BTC’ler, ünlü Bitcoin borsası Mt. Gox hackinde çalınmış

Çok Şaşırtıcı: Craig Wright Mt. Gox Hackinde Bitconlerini Kaybetmiş

Bitcoin'in yaratıcısı olduğunu iddia eden Avustralyalı bilgisayar bilimcisi Craig Wright’ın BTC’ler, ünlü Bitcoin borsası Mt. Gox hackinde çalınmış

Blockchain geliştirme şirketi Blockstream'e gönderilen viral bir belgede Wright’ın avukatları, Wright'ın 1Feex olarak bilinen ve 756 milyon doların üzerinde 79695 BTC'yi saklayan cüzdan adresine sahip olduğunu iddia ediyor.

Eski Mt. Gox CEO'su Mark Karpelès, 1Feex'in çalınan BTC'yi dokuz yıl önce kripto para hackinden aldığını söyledi.

“1Feex adresi, Mart 2011'de MtGox'tan çalınan ~ 80 bin BTC içeriyor. Craig Wright yakın zamana kadar bu adresin kontrolünü elinde tutuyor ve hasar ve faiz için yasal sorumluluk kabul ediyor mu?”

Açıkçası, Craig Wright (avukatları aracılığıyla) Mtgox'tan 80 bin BTC çalan adam olduğunu açıkça kabul etti. Aşağıdaki ekran görüntüleri "1Feex" adresini gösteren mahkeme belgelerini çalınan Mtgox fonlarının gönderildiği yerdir. Ne söylemelisin, @ CalvinAyre?

Wright'ın avukatları, 5 Şubat 2020'de Wright'ın bilgisayar ağı hacklendikten sonra başka bir adresle birlikte 1Feex'in kontrolünü kaybettiğini iddia ediyor. Mektubu Blockstream'e göndererek Bitcoin geliştirme firmasını saldırı hakkında bir şeyler yapmaya teşvik ettiler.

“Özellikle blockchain'e gayri meşru işlemlerin girilmesini önlemek de dahil olmak üzere, ilgili çıkarları fark ettiğiniz durumlarda o blok zincirindeki işlemlerle ilgili görevleriniz var.”

 Wright’ın avukatları Blockstream'in Bitcoin ağı üzerinde kontrol sahibi olduğunu iddia ederken aslında durum hiç öyle değil. Bitcoin, binlerce node tarafından yönetilen merkezi olmayan bir ağdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ