Deus Finance, saldırganların 3 milyon USDC kazandığını ve hasarın bildirilen değerden daha yüksek olduğundan şüphelenildiğini duyurdu.

Deus Finance, saldırganların 3 milyon USDC kazandığını ve hasarın bildirilen değerden daha yüksek olduğundan şüphelenildiğini duyurdu. Platformun CEO'su, saldırıdan etkilenen herkese tazminat ödeyeceğine ve kullanıcıların kredilerini geri ödemeleri için yeni bir sözleşme oluşturacağına söz verdi.

Yine bir başka merkezi olmayan finans (DeFi) platformu, bir istismarın kurbanı oldu. Bu sefer, bir saldırıda DAI ve Ether'de 3 milyon dolar kaybeden çok zincirli bir kripto türev platformu olan Deus Finance var. Bir siber güvenlik firmasına göre, hasar çok daha yüksek olabilir.

Deus Finance, başkalarının opsiyonlar ve vadeli işlemler gibi finansal araçlar ve sentetik ticaret platformları oluşturabileceği altyapıyı sağlayan bir DeFi platformudur. Birden fazla blok zinciri ağında konuşlandırılırken, saldırı Fantom tabanlı protokolünde gerçekleşti.

PeckShield'e göre, saldırganlar flaş krediler için bir fiyat kehanetinden yararlandı ve bu da kullanıcıların fonlarının iflas etmesine neden oldu. Deus Finance'in flaş kredileri için bir fiyat kehaneti belirlemek için kullandığı StableV1 AMM – USDC/DEI çiftindeki fiyatı manipüle ettiler. Saldırganlar, DEI'nin çöktüğünü ve DEI likidite havuzlarına likidite sağlayan kullanıcıların tüm fonlarının kaybolmasına neden olduğunu yanlış bir şekilde göstermeyi başardılar.

Blockchain kayıtları, saldırganların daha önce Anyswap olarak bilinen merkezi olmayan bir borsa olan Multichain kullanarak 1.101 ETH ve 200.000 DAI tokeni ile takas ettikleri 3 milyon USDC tokeni ile havalanmayı başardıklarını gösteriyor.

Fonların yolunu daha da şaşırtmak için, onları düzenleyici kaygılara konu olan kötü şöhretli bir kripto karıştırıcı olan Tornado Cash'e gönderdiler. CNF'nin bildirdiği gibi, Tornado, kullanıcılar için milyarlarca doları (geçen yıl 10 milyar doların üzerinde) işliyor ve büyük bir miktarı doğrudan hack ve fidye gibi dijital varlık suçlarıyla bağlantılı.

 Bitcoin Karıştırıcıları Yasadışı Mı?

Tornado Cash ve ortakları üzerinde bir fırtına yaklaşıyor. Çalınan fonların yolu, PeckShield'ın izniyle.

Platformun kurucusu ve CEO'su Lafayette Tabor Twitter'da yaptığı açıklamada, fon kaybeden Deus Finance kullanıcılarının geri ödeneceğini açıkladı. BORÇ'unuzu geri ödeyebileceğiniz ve tasfiye edilen sAMM'nizi alabileceğiniz bir sözleşme oluşturacağız, ayrıca DEI'yi küçük bir MUON tahsisine karşı değiştirmenize izin veren bir özellik uygulayacağız. (ekip tahsisimden ödeme).

DEUS'un fiyatı saldırının hemen ardından bir darbe aldı ancak neredeyse anında toparlandı. Geçtiğimiz gün, DEUS, istismarı görmezden geldiği için yüzde 12.35 artışla 398 dolardan işlem gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ