Tesis sahibi Dynamics Mining, ödenmemiş faturaları olduğunu söyleyerek Compass Mining ile ev sahipliği sözleşmesini fesheden mektubu Twitter'da kamuoyu önünde paylaştı.

Compass Mining, İddiaya Göre Elektrik Faturasını Ödeyemediği İçin Tesisini Kaybetti

Tesis sahibi Dynamics Mining, ödenmemiş faturaları olduğunu söyleyerek Compass Mining ile ev sahipliği sözleşmesini fesheden mektubu Twitter'da kamuoyu önünde paylaştı.

Bitcoin (BTC) madencilik donanımı ve barındırma şirketi Compass Mining, sahibi Dynamics Mining'in Compass'ın gerekli faturaları ödemediğini iddia ederek ikisi arasındaki barındırma sözleşmesini feshetmesinin ardından Maine merkezli barındırma tesislerinden birini kaybetti.

Dynamics, 26 Haziran'ın sonlarında Twitter'da Compass Mining'e gönderdiği ve 14 Haziran itibariyle ikisi arasındaki barındırma sözleşmesinin feshedildiğini belirten bir mektup yayınladı. Dynamics, Compass'ın elektrik faturaları ve barındırma ücretleriyle ilgili altı gecikmeli ödemesi ve üç ödemesiz ödemesi olduğunu iddia etti.

Birkaç saat sonra, 27 Haziran'da bir takip tweetinde Dynamics, güç tüketimi faturalarının toplam 1,2 milyon dolar olduğunu ve Compass'ın yalnızca 665.000 dolar ödediğini iddia etti. Compass'ın faturalar için gerekli parayı verdiğini iddia ettiğini, ancak Dynamics'in bunun yerine başka tesisler inşa etmek için kullanıldığını iddia ettiğini söyledi.

Cointelegraph, yorum için hem Dynamics Mining hem de Compass Mining ile temasa geçti ancak yayın saatine kadar ikisinden de yanıt alamadı.

Genel durum, Compass Madencilik CEO'su Whit Gibbs'in "bu savaşı Twitter'da değil mahkemede vereceğini" söylemesine neden oldu.

Ancak Dynamics hesabının arkasındaki kişi, Compass'ın yapması gereken tek şeyin "üç aylık güç tüketimi için 250 bin dolar ödemek olduğunu" ve "Twitter mahkeme salonunun değil müşteri tabanınızın sesidir" diyerek Gibbs'e geri döndü.

Compass Mining, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'daki tesislerinde barındırılma seçeneğiyle birlikte gelen, özel kripto para madenciliği cihazları olan Uygulamaya Özel Entegre Devre (ASIC) madencileri satıyor. Tesiste bulunan müşteri madencilerine ne olacağı bilinmiyor.

Compass, acil bir durumda, barındırma sözleşmesine göre "Compass'a karşı herhangi bir yükümlülük altına girmeden Müşteri Donanımını yeniden düzenleyebileceğini, kaldırabileceğini veya yerini değiştirebileceğini" belirtir.

Şartlar ayrıca müşterilerin "mahkemede çözüm arama haklarından feragat ettiklerini" veya herhangi bir Toplu Dava davasına müdahil olduklarını ve Compass'a karşı bir dava açacaklarsa her bir bireysel müşteri tarafından herhangi bir davanın satın alınması gerektiğini belirtir.

Durum, birçok kripto para madencisi, Bitcoin'in devam eden fiyat düşüşü ve artan enerji maliyetleri ile zorlu bir piyasa ortamıyla karşı karşıya kaldığında ortaya çıkıyor.

Haziran ortasında, Bitcoin 24.000 doların altına düştüğünde, eski ASIC madencilerinin çoğunun karlılığı negatif bölgeye düştü ve hatta yeni nesil madencilik platformlarından bazıları, varlığın fiyatına bağlı olarak kapanma eşiklerine yakın veya geçmiş durumda.

Aynı zamanlarda, Bitcoin madenciliği karlılığı piyasanın zirvesinden %75'in üzerine düşerken, madenciler tarafından kripto borsalarına gönderilen BTC hacmi 15 Haziran'da yedi ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Birkaç halka açık Bitcoin madenciliği şirketi Bitcoin'lerinin %100'ünü sattı. Raporlara göre Mayıs ayında üretim.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ