Compound Finance, COMP tokenlerinin adil olmayan bir şekilde dağıtılması konusunda olağandışı bir faaliyet bildirdi.

Compound Finance, COMP tokenlerinin adil olmayan bir şekilde dağıtılması konusunda olağandışı bir faaliyet bildirdi. Dağıtılan COMP 70 milyon dolardan fazla arttı ve muhtemelen 85 milyon dolara ulaşması bekleniyor.

Kripto kredisi veren DeFi girişimi Compound Finance, bir tedarik hatasının yanlışlıkla kullanıcılara COMP tokeninde 70 milyon doların üzerinde ödül verdiğini bildirdi. Compound Finance, token dağıtım veriyolunun yeni uygulanan 062 Teklifi içinde olduğunu belirtti. Birincil işlevi olan “COMP ödül dağıtımını ve hata düzeltmelerini” ayırmaktan farklı olarak, yükseltme, tedarikçilerin aşırı ödüllendirilmesine neden oldu.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Compound Finance, Proposal 062'yi yüklemeden önce, DeFi girişimi uygun doğrulamayı gerçekleştirdi ve herhangi bir sorun olmamasını sağladı. Ancak ekip, saatler içinde olağandışı bir aktivite olduğunu fark etti. Hata, yanlışlıkla bazı kullanıcıların COMP tokenlerinde  50 milyon dolar talep etmesine izin verdi.Görünüşe göre, COMP'un hata olayı, iki karakterin atlanması nedeniyle meydana geldi. İki kod konumunda “>=” yerine “>” durumları vardı. Bu iki hatayı atlama hatası, kayba neden oldu.

Etkinliğin ışığında Compound Finance, "Compound Labs ve topluluk üyeleri, COMP dağıtımındaki tutarsızlıkları araştırıyor" dedi. Ayrıca, Compound Finance ekibi hem sağlanan hem de ödünç alınan fonların güvende olduğundan emin oldu. Ekip ayrıca COMP dağılımındaki tutarsızlıkları araştırdığını söyledi. Girişimin kurucusu Robert Leshner, bir Twitter dizisinde de açıkladı:

Birkaç saat önce, COMP'u protokol kullanıcılarına dağıtan Comptroller sözleşmesini güncelleyen teklif 62 yürürlüğe girdi. Yeni Comptroller sözleşmesi, bazı kullanıcıların çok fazla COMP almasına neden olan bir hata içeriyor.

Bileşik Finans, Hata Sağlamak İçin COMP Tokenlerini  Kaybeder

Kurucuya göre, "etki, en kötü ihtimalle 280.000 COMP tokeni  ile sınırlıdır." Ayrıca tüm fonların risk altında olmadığını belirtti. Tek riskin, bazı kullanıcıların haksız yere büyük miktarda COMP almış olması olduğunu da sözlerine ekledi.Daha fazla açıklama yapan  kurucu, topluluk üyelerinin Teklif 62'yi ve yeni sözleşmeleri yazdığını kaydetti. Daha sonra, topluluğun daha fazla üyesinden yorumlar geldi. Bu, merkezi olmayan bir protokol için en büyük fırsattır ve açık bir geliştirme sürecinin bir hatanın üretime girmesine izin vermesinden daha büyük risktir,dedi.

Leshner, Twitter ileti dizisinde COMP dağıtımına son verecek yönetici kontrolleri veya topluluk araçları olmadığını söyledi. Protokolde herhangi bir değişikliği etkinleştirmek için 7 günlük bir yönetim süreci gerektirir.Hata haberlerinin ardından COMP yüzde 10'dan fazla değer kaybetti. Veriler, satış baskısında bir artış göstererek kripto paranın değerini 270$ civarına çekti. Ancak, basın zamanında COMP 299,42 dolardan işlem görüyor. COMP, piyasa değerlemesinde yüzde 10'un üzerinde kayıp yaşadı. Token ayrıca geçen ay yüzde 30'un üzerinde düştü. COMP, Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 910 dolara ulaştığından beri, kripto varlığı yaklaşık yüzde 67 oranında değer kaybetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ