DeFi para piyasası protokolünün arkasındaki girişim olan Compound, protokolün token tabanlı yönetişim sisteminin devam eden evrimi hakkında yeni ayrıntılar ortaya koydu.

Compound, Yönetişim Kodunu DeFi Protokolü Kullanıcılarına Dağıtma Planını Özetliyor

DeFi para piyasası protokolünün arkasındaki girişim olan Compound, protokolün token tabanlı yönetişim sisteminin devam eden evrimi hakkında yeni ayrıntılar ortaya koydu.

Nisan ayının ortasında kullanıma sunulan bu yönetişim tokenı, nihayetinde paydaşlar, ekip üyeleri ve topluluk katılımcılarının bir karışımı tarafından tutulacak. Bir Perşembe günkü blog yazısında, Compound, protokolü kullananlara tokenlerin dağıtılacağı süreci ve geliştiricilerinin yönetişim sürecini tamamen merkezi olmayan bir şekilde nasıl iteceğini açıkladı.

"COMP'un dağıtımı Compound protokolünün temel bir mekaniği olacaktır. Compund üzerine inşa edilen tüm kullanıcılar ve tüm uygulamalar, protokolün geleceğini şekillendirmek için sürekli olarak ve otomatik olarak yönetişim haklarını ücretsiz olarak alacaktır."

Blog yazısı, 4.229.949 COMP tokeninin bir "Rezervuar" sözleşmesine yerleştirileceğini açıklıyor ve buradan 0.5 COMP her Ethereum bloğu ile kullanıcılara dağıtılacak protokole aktarılır.

Daha önce bildirildiği gibi, token adreslerine devredilen en az yüzde 1 COMP tokenine sahip olan herkes bir yönetişim eylemi önerebilir. Compound daha önce bu tür tekliflerin yürütülebilir kod şeklinde olması gerektiğini vurgulayarak olası değişiklikler için çıtayı yükseltti. Oradan, teklifler üç günlük bir oylama sürecinden geçiyor. Genel çoğunluk desteğini çeken ve lehine en az 400.000 oy alan teklifler uygulamaya geçilebilir.

Compound, COMP tokenları için dört yıllık bir dağıtım döngüsü öngörmektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ