Çin'deki tek düzenleyici uyumlu blok zinciri olan Conflux, Uniswap v3'ü ağında CNH (offshore Çin Yuanı) istikrarlı para birimiyle birlikte dağıtmayı ve eCFX olarak bilinen Ethereum ana ağına köprülenmiş ana ağ tokeni CFX ile Eğri Savaşlarına katılmay

Conflux, Uniswap v3 ve Curve


Çin'deki tek düzenleyici uyumlu blok zinciri olan Conflux, Uniswap v3'ü ağında CNH (offshore Çin Yuanı) istikrarlı para birimiyle birlikte dağıtmayı ve eCFX olarak bilinen Ethereum ana ağına köprülenmiş ana ağ tokeni CFX ile Eğri Savaşlarına katılmayı önerdi. Bu teklif, Binance'in Conflux Network'ün (CFX) ana ağ entegrasyonunu destekleyeceğini duyurmasının ardından geldi. Umut, daha fazla inisiyatif çekmek, CFX tokenlerinin değişimini kolaylaştırmak için likidite havuzları oluşturmak ve likiditeyi teşvik eden teşvikler uygulamak ve sonuçta ağın değerini ve kullanımını artırmaktır.

Uniswap v3'ü Conflux eSpace üzerinde konuşlandırarak, Uniswap topluluğu hem USD hem de CNHC tabanlı çiftlerle daha geniş bir ticaret fırsatları yelpazesine erişim elde eder. Bu gelişme, özellikle USD bazlı stabilcoinlerin karşı karşıya olduğu düzenleyici kısıtlamalar ışığında tam zamanında geldi. Ayrıca, ABD Doları dışındaki para birimlerinde faaliyet gösteren projeler, özellikle de artık kur dalgalanmalarından endişe duymadan ödemeler için CNH'yi kullanabilen Asya projeleri, bu dağıtımdan büyük fayda sağlayacaktır.

Conflux, ETH DeFi oyuncularının dikkatini çekmek amacıyla oldukça karmaşık bir Defi ekosistemine paralel olarak katılmayı seçti. Conflux'un Ethereum üzerindeki çapraz zincirli $CFX'i $eCFX, Curve'de ETH ile bir likidite çifti sunar. Curve DAO tarafından yapılan zincir içi oylamanın ardından, Curve havuzu (eCFX-ETH) resmi olarak onaylandı ve Curve Gauge'a eklendi. Oy sonuçlarını burada bulabilirsiniz: https://dao.curve.fi/vote/ownership/312.

Ayrıca, yukarıda belirtilen havuz artık Conflux'ta staking için kullanılabilir ve DeFi kullanıcılarının Curve ekosisteminde daha derinde çalışmasına olanak tanır. Curve daha önce birkaç başka ağda konuşlandırılmış olsa da, bu ağların hiçbiri Curve'u platformlarında karşılamadan önce başlangıçta Curve'de (Ethereum) bir havuz başlatmadı. Conflux'un bunu yapma seçimi, Curve'ün Conflux eSpace'te olası bir lansmanından önce Ethereum'dayken Curve topluluğuyla iletişim kurma ve Asya DeFi projeleri için yeni bir Curve havuzu sunma çabalarını gösteriyor.

Blockchain üzerindeki ABD ve AB düzenleyici engellerinin kesişmesi ve Hong Kong'daki blockchain hakkındaki son destekleyici düzenlemeler, Çin pazarının Web3 projelerinin geliştirilmesi için ne kadar önemli olduğunu vurguluyor.

Küresel blockchain uygulamalarının %84'ünden fazlası Çin'de sunuldu, Birleşik Krallık (%11) ve ABD'deki (%14) başvurular gölgede kaldı, bu da Çin'in Web3'teki en yenilikçi pazarlardan birini temsil ettiğini doğruluyor.

Global Genişleme Müdürü Christian Oertel, "eCFX'i Curve ekosistemiyle entegre ederek ekibimiz, sağlam DeFi'ye güçlü bir bağlılık göstermeyi hedefliyor" diyor. "Uniswap, Conflux'u başlatmaya hazırlanırken, Asya merkezli ekipler tarafından geliştirilen daha fazla token, bu gelişen ekosisteme köprüler kurmaya teşvik edilecek. Conflux uygun bir ölçeğe ulaştığında, ekibimiz Curve Finance'i yerel olarak dağıtmayı ve verimli stabilcoin AMM devini Asya'nın kendi DeFi merkezli blok zincirine getirmeyi planlıyor."

Conflux Ağı Hakkında

Conflux, merkezi olmayan ekonomileri sınırlar ve protokoller arasında birbirine bağlayan izinsiz bir Katman 1 blok zinciridir. Son zamanlarda hibrit PoW/PoS konsensüsüne geçiş yapan Conflux, sıfır tıkanıklık, düşük ücretler ve gelişmiş ağ güvenliği ile hızlı, güvenli ve ölçeklenebilir bir blockchain ortamı sağlar.

Çin'deki mevzuatla uyumlu tek halka açık blok zinciri olan Conflux, Asya'da inşa edilen ve genişleyen projeler için benzersiz bir avantaj sağlar. Bölgede Conflux, Şanghay şehri, McDonald's China ve Oreo dahil olmak üzere küresel markalar ve devlet kurumlarıyla blockchain ve metaverse girişimleri konusunda işbirliği yaptı.En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ