Amerika Birleşik Devletleri Connecticut eyaletinde yapılan veya başlatılan ticaretlerde akıllı sözleşmelerin kullanılabileceği belirtildi.

Connecticut Eyaleti, Ticarette Akıllı Sözleşme Kullanımına İzin Vermek İçin İşlemlere Başladı

7 Mart'ta sunulan resmi belgelere göre Connecticut eyaleti yasama kurulunun bir komitesi, devlette ticarette akıllı sözleşmelerin kullanılmasına izin vermeyi önerdi.

Connecticut Genel Kurulu'nun (CGA) Ticaret Komitesi, House Bill 7310'u tanıtarak Blockchain destekli akıllı sözleşmelerin Amerika Birleşik Devletleri Connecticut eyaletinde yapılan veya başlatılan ticaretlerde kullanılabileceğini öne sürdü.

Komite, şifreli bir imza veya dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) ile güvence altına alınan bir kaydın elektronik biçimde ve elektronik bir ortamda kayıt altında tutulması gerektiğini belirtti.

CGA Ticaret Komitesi, bir işlemle ilgili hiçbir akıllı sözleşmenin, işlem verilerini güvence altına almak için geleneksel yöntem yerine akıllı bir sözleşme ile işlendiği için yasal bir etki veya geçerliliğin reddedilmesi gibi bir ihtimalin olmaması gerektiğini vurguladı.

Akıllı sözleşmeler, bir sözleşmenin müzakere veya performansına katkıda bulunmak, doğrulamak veya uygulamak için tasarlanmış bir protokoldür. Blockchain destekli akıllı sözleşmeler, tarafların üçüncü taraflar olmadan doğrudan güvenilir bir şekilde işlem yapmalarına olanak sağlar. Sözleşme şartları ile ilgili tüm verileri içeren akıllı sözleşme işlemleri izlenebilir ve geri alınamaz.

6 Mart'ta, ABD Genel Meclisi Colorado Eyaleti, su hakları yönetiminde blockchain teknolojisinin uygulanma olasılığını incelemek için bir yasa tasarısı sundu.

Şubat ayının başlarında, Cointelegraph, ABD Wyoming eyaletinde iki blok zincirle ilgili faturaları geçtiğini bildirdi. Her iki fatura, tokenization House Bill 185 ve blockchain uyumluluğu ile ilgili fatura, House Bill 74, bu yıl Ocak ayında tanıtıldı ve daha sonra 2019'da yürürlüğe konacak şekilde ayarlandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ