Lubin, The Merge'e yaklaşırken Ethereum ekosisteminde meydana gelen gelişmeleri övdü.

Lubin, The Merge'e yaklaşırken Ethereum ekosisteminde meydana gelen gelişmeleri övdü.Ayrıca Ethereum 2.0'ı daha sağlam ve güvenli hale getirecek güçlü altyapı değişikliklerinden bahsetti.

Ethereum yatırımcıları ve destekçileri, Proof-of-Stake (PoS) Ethereum 2.0'ın piyasaya sürülmesini sabırsızlıkla bekliyorlar. Ethereum c-kurucusu ve ConsenSys CEO'su Joe Lubin, önümüzdeki birkaç ay içinde piyasaya sürüleceğinden oldukça emin.

Lubin'in son hassasiyeti, geçen hafta Wyoming'deki Camp Ethereal kripto etkinliğinde konuşurken geldi. “Birleşme, şaşırtıcı bir şekilde aynı zaman diliminde gerçekleşiyor. Yani tahminim aynı kalıyor. Bunun üzerinde yoğun bir şekilde çalışan bir ekibimiz var ,” dedi.

Fırın Birleştirme test ağının son lansmanı ile Ethereum, The Merge'e daha da yaklaşıyor. Şu anda, Ethereum geliştiricileri, Ethereum 1.0'dan Beacon Chain olarak adlandırılan paralel olarak çalışan bir hayalet ağa geçiş üzerinde aktif olarak çalışıyorlar. Bu, birçoğunun şu anda “konsensüs katmanı” olarak adlandırdığı Ethereum 2.0'a daha da gelişecek.

Beacon Chain'in işi, gerçek işlemleri yürütmek değildir. Bunun yerine, doğrulayıcılar için bir yuva sağlamayı ve ETH'lerini stake etmeyi amaçlıyor. Böylece PoW Ethereum 1.0'dan PoS Ethereum 2.0'a yumuşak bir geçiş için zemin hazırlıyor.

Geçiş, Ethereum'u daha enerji dostu hale getirecek ve gaz ücretini azaltarak ölçeklenebilirliği artıracak. Ethereum 2.0, ağ tıkanıklığı sorunu olmadan çok daha fazla DeFi uygulaması, DApp ve NFT barındırmaya da yardımcı olacaktır. Ayrıca madencilerden gelen %51 saldırısını önlemeye yardımcı olacaktır. Ancak doğrulayıcılar, hileli işlemler ekledikleri için yakalanırlarsa, ağır cezalarla karşı karşıya kalabilirler.

Adım Adım

Ethereum, Ethereum 2.0 ile ilerlemesinde yavaş olmasına rağmen, iğneyi ileriye taşıyorlar. Fırın test ağının bu hafta başlarında başarıyla lansmanı, The Merge ile ilerlemeye yönelik bir adımdır.

Ethereum 2.0 ile ilgili en önemli gelişmelerden biri, parça zincirleri ve toplama teknolojileridir. Maliyetleri düşürürken işlemlerin hızını artırmaya yardımcı olabilirler. Camp Ethereal'de konuşan Lubin şunları söyledi:

Birleştirme, iş kanıtının dinlenmesini sağlayacak, Ethereum'un karbon veya enerji ayak izi sorununu ortadan kaldıracak, hepsi ortadan kalkacak. Büyüklük siparişleri, enerjik olarak daha ucuz. Proof-of-stake'e geçmeyle ilgili bir başka heyecan verici şey de, bu insanları ağır altyapıya teşvik etmek, kaynaklarını ödünç vermek ve ağdaki işlemleri doğrulamak için iş kanıtının çok fazla eter yayınlanmasını gerektirmesidir. Ve böylece çok hafif bir altyapınız varsa, inşa edilen blok başına çok daha az Eter verebilirsiniz.

Lubin ayrıca, Ethereum 2.0'a yükseltmenin ETH'yi “ultra sağlam paraya” dönüştüreceğini de sözlerine ekledi. Lubin ayrıca, her işlemde belirli bir miktarda ETH'yi yok etmek için bir yakma mekanizması sunan en son EIP-1559 uygulaması hakkında da yorum yaptı. Lubin dedi ki:

Birleştirme gerçekleştiğinde. Her gün, verilenden daha fazla Ether yakacağız, çünkü ağı güvenceye almak için çok daha az Ether verilecek ve böylece ultra-ses parası ortaya çıkmak üzere.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ