Cargill gibi küresel tarım iş devlerinin desteklediği bir blockchain girişimi olan Covantis, teknoloji ortağı olarak büyük Ethereum odaklı şirket ConsenSys'i seçti.

ConsenSys, Tarım Ticareti Devleri için Küresel Ticaret Platformu Kuruyor

Cargill gibi küresel tarım iş devlerinin desteklediği bir blockchain girişimi olan Covantis, teknoloji ortağı olarak büyük Ethereum odaklı şirket ConsenSys'i seçti.

Covantis, 23 Ocak tarihli basın açıklamasında, ConsenSys'in ticaret sonrası finans endüstrisini dijital hale getirmek ve uluslararası tarım ticareti tedarik zincirine verimlilik ve maliyet tasarrufu sağlamak için Ethereum tabanlı bir blockchain platformu oluşturacağını söyledi.

Dört Tarım Devi 2018 Yılında Girişimde Bulunurken, Covantis'in Adı Aylar Önce Ortaya Çıktı

Covantis, en büyük küresel tarım işletmelerinden dördünün küresel nakliye işlemlerini blockchain ve yapay zeka kullanarak dijitalleştirmek için ortak bir girişim duyurduğu Ekim 2018'de kuruldu. Covantis'in kurucu üyeleri arasında Cargill, Archer Daniels Midland (ADM) Şirketi, Bunge ve Louis Dreyfus Şirketi bulunmakta.

Şirketler, 2018'den bu yana küresel tarımsal nakliye işlemlerini standardize etmenin ve dijitalleştirmenin yollarını araştırırken, projenin resmi markası yaklaşık iki ay önce ortaya çıktı.

4 Aralık'ta, kurucu üyeler ortak çabalarının Covantis olarak adlandırılacağını duyurdular. Ayrıca, proje eski ADM başkanı ve risk sorumlusu Stefano Rettore, girişim bir CEO atanana kadar projeyi bağımsız danışman olarak yöneteceğini açıkladı.

ConsenSys, 2020'de Covantis Dijital Platformunu Başlatmaya Yardımcı Olacak

Şirket dijital platformunu 2020'de piyasaya sürmeyi planlarken, ConsenSys'in yakın zamanda eklenmesi beklenen lansmanı hızlandıracak. Basın açıklamasında, ilk odak tahıl ve yağlı tohum ticaret sonrası yürütme süreçlerinin otomatikleştirilmesi olacak.

ConsenSys, Covantis'e, Ethereum'da blockchain ağını kurmak için PegaSys Orchestrate, Kaleido ve MythX dahil olmak üzere kurumsal düzeyde bir dizi blockchain aracı ve hizmeti sağlayacak. Özellikle firma, büyük küresel finansal holding şirketi JPMorgan tarafından geliştirilen, izin verilen Ethereum tabanlı bir blockchain olan Quorum'a dayalı güvenli bir platform oluşturacak.

Rettore, şirketin girişimleri için mükemmel bir teknoloji ortağı olacağına dair güvenini ifade ederek ConsenSys'in üstün teknoloji uzmanlığını vurguladı:

“ConsenSys, alanında mükemmellik sergileyen ve emtia ticareti finans endüstrisindeki süreçleri dijitalleştirmek için blockchain teknolojisini kullanan bir sicile sahip prototipler sundu. Bu ortaklığın, benzersiz işlevsellik, güvenlik ve gizlilik merkezli, birinci sınıf bir ürün geliştirmemize izin vereceğinden eminiz. ”

ConsenSys 23 Ocak tweetinde haberi doğrularken, Ethereum kurucu ortağı ve ConsenSys CEO'su Joseph Lubin, Covantis platformunun blockchain teknolojisinin büyük potansiyelini kanıtladığını belirtti:

“Covantis girişiminin tarımsal emtialar için küresel ticaret operasyonlarını dönüştürmek üzere yenilikçi, sınıfının en iyisi teknolojilerden yararlanma taahhüdünün gücü ilham vericidir. [...] Bu platform, blockchain teknolojisinin işbirliği içinde ve endüstriler içinde ve arasında bilgi silolarının kaldırılmasıyla değerin kilidini açma vaadini yerine getirmeye başladığını kanıtlıyor.”

Tarım ticareti, blockchain uygulamalarının önemli bir yönünü oluşturuyor. 2019'un sonlarında, Big Four denetim firması KPMG, tarım ve diğer sektörlerdeki süreçlerin şeffaflığını ve izlenebilirliğini artırmak için tasarlanmış bir blockchain tabanlı takip ve izleme platformu başlatmıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ