Lex Sokolin, Libra’nın uzun vadede açık kaynaklı kripto gelişimine zararlı olabileceğinden endişe ediyor.

ConsenSys Yöneticisinden Çarpıcı Libra Açıklaması

Lex Sokolin, Libra’nın uzun vadede açık kaynaklı kripto gelişimine zararlı olabileceğinden endişe ediyor.

ConsenSys'in fintech ve DeFi'nin eş lideri Sokolin kısa süre önce The Block'un Frank Chaparro ve Ryan Todd ile The Scoop'un bir bölümü için yayına konuk oldu. Konuşma konuları, Lİbra’nın hükümetlerin bitcoin'e karşı "mücadele etmek" için kullandıkları bir araç olabilmesinden , stabilcoin iş modellerine kadar ConsenSys'deki en son gelişmelere kadar uzanıyordu.

Ancak Sokolin'in özellikle tutkulu göründüğü bir şey, Libra’nın açık kaynaklı merkezi olmayan yazılım geliştirme sahnesini silen bir “geliştirici mıknatısı” olabileceği endişesiydi (okuma: Ethereum). “Bugün, Ethereum dışında merkezi olmayan yazılım geliştirmek için başka hiçbir yer yok” dedi.

Libra bunu değiştirebilir, çünkü geliştiriciler, bugünün ağlarında olduğundan “varlıklarda ve kullanıcılarda 100.000 kat daha fazla olan” bir platform üzerinde çalışma şansına sahip olabilirler. Ve eğer yaşarsa, muhtemelen DC'deki bir meşruiyet havasıyla bunu yapar.

 “Eğer Kongre “Libra’dan rahatsızız çünkü tüm bu girdileri düzenleyici bir perspektiften elde ettik ve CBDC'mizi deneyeceğimiz yer burası' diyorsa Silikon'un muazzam teknoloji ayak izine sahipsiniz demektir.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ