Bu yazımızda sizlere Constellation (DAG) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve DAG Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Bu yazımızda sizlere Constellation (DAG) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve DAG Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Constellation (DAG) Nedir?

Constellation Network, büyük veriler için siber güvenlik sağlıyor. Constellation Hypergraph Network, kurumsal ve kamu sektörü müşterileri için verileri doğrulayan, ölçeklenebilir ve güvenli bir dağıtılmış ağ sağlar. İlk gerçekten merkezi olmayan, sonsuz ölçeklenebilir DAG protokolüdür.

Hypergraph, büyük veri girişimlerine, IoT'ye ve veri aktarımına yatkın dijital tehdit vektörlerini ele alır. Açık bir merkezi olmayan veri pazarı için bir altyapı ve veri kaynağı ve bütünlüğü için kurumsal düzeyde bir yazılım çözümü sağlar. Güvenli, uygun maliyetli, ölçeklenebilir ve entegrasyonu kolaydır.

Yazılım altyapı aracı, güvenli olmayan veri boru hatlarının ve hatalı verilerin finansal ve organizasyonel maliyetini ortadan kaldırır. Verilerinizi aynı anda doğrulayan güvenli ve kurcalamaya karşı korumalı bir denetim izi sağlayarak, veri yönetimi ekiplerinin aşağı akış sorunlarına erken görünürlük sağlamasına olanak tanır ve otomatik sistemlerde hatalı mantığı önler.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Ortaklar

Constellation ana ağına daha yeni geçiş yaptı, ancak şimdiden çok etkileyici bir ortak listesi oluşturmayı başardı. Bu ortaklardan bazıları Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri (USAF), MOBI, Chainlink, Quant, Decisive Point, Dcode, Mousebelt/BEA, MongoDB ve Splunk.

Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri

Constellation'ın teknolojisi, geleneksel olarak silolara ayrılmış ve erişilemeyen veri ve veri kaynaklarının güvenli bir şekilde kilidini açmaya yardımcı olacaktır. Bu, ABD Hava Kuvvetleri'nde yaygın olarak Çok Alanlı Komuta ve Kontrol (MDC2) olarak adlandırılır.

Çok alanlı, çapraz hizmet paydaşları dağıtılır, bağlantısı kesilir ve karmaşıktır ve her alan tarafından oluşturulan verilere ya erişilemez ya da veri adli tıp, planlama ve toplama işlemlerini yürütmek için önemli miktarda insan gücü gerekir. Constellation, hem eski hem de gelecekteki veri türlerinin çevik birlikte çalışabilirliğine odaklanarak USAF'nin mevcut yeteneklerinde bir sıçrama yaratacaktır. Eski sistem verilerinin mevcut bulut altyapısı verileriyle birleştirilmesini sağlarken Büyük Veri işlemeye yönelik ölçeklenebilir ve güvenli bir yaklaşımdır. Bu nedenle Constellation, şifreleme ile yalnızca Hava Kuvvetleri veri boru hatlarına merkezi olmayan güvenlik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda denetim izleri ve herhangi bir veri kaynağının durumuna ilişkin canlı bir genel bakış oluşturur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ