Bu yazımızda sizlere ConstitutionDAO (PEOPLE) Nedir? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle PEOPLE coin hakkında net bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

ConstitutionDAO (PEOPLE) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla PEOPLE Token

Bu yazımızda sizlere ConstitutionDAO (PEOPLE) Nedir? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle PEOPLE coin hakkında net bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

ConstitutionDAO (PEOPLE) Nedir?

ConstitutionDAO, ABD anayasasının ilk baskı bir kopyasını satın almak için bir kitle fonlama hareketiydi. PEOPLE, ConstitutionDAO'nun bir hissesini temsil eden token'dır. Belge için yapılan teklif başarısız olduğundan, PEOPLE tokenı artık tarihi öneme sahip bir DAO hareketini temsil etmektedir.

Kurucu ekip projeyi kapatmayı seçtiği ve toplanan fonu kontrol eden multi-sig'lerini yaktığı için şu anda PEOPLE token'ının açık bir kullanım durumu yoktur.

Bu nedenle, başka PEOPLE token basılamaz. PEOPLE sahipleri her zaman 1.000.000 PEOPLE tokenını 1 ETH'ye dönüştürme şansına sahip olacaktır.

PEOPLE token'ını kendi projelerinin yerel token'ı olarak kullandığını iddia eden birkaç topluluk tabanlı DAO ortaya çıkmıştır. Dikkate değer olanlar şunlardır:

PeopleDAO: PEOPLE token tarafından yönetilen ve PEOPLE sahiplerinin çıkarlarını en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan bir DAO. DAO'yu başlatmak için yaklaşık 645 milyon PEOPLE token'ının (dolaşımdaki arzın %12,8'i) yüksek bir oy katılımıyla bir Snapshot oylaması oluşturuldu.

PEOPLE@BTCdayu: Çinli bir kripto etkileyicisi tarafından oluşturulan bir topluluk DAO'su. Geçici yol haritası NFT'lerin ve bir DEX'in piyasaya sürülmesini içermektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ