Bu yazımızda sizlere Contentos (COS) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Contentos (COS) Coin Nedir? Ayrıntılarıyla COS Coin

Bu yazımızda sizlere Contentos (COS) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Contentos, blok zinciri tabanlı, merkezi olmayan bir dijital içerik platformudur. Proje, özel token satışları yoluyla ~ 31 milyon dolar topladı ve Mick Tsai tarafından kuruldu.

Contentos, hızlı bir fikir birliği elde etmek için kendinden uyarlamalı Bizans Hata Toleransı (saBFT) mekanizmasını kullanır.

Contentos, yazar haklarını korurken içeriğin özgürce üretilmesine, dağıtılmasına, ödüllendirilmesine ve takas edilmesine izin verecek merkezi olmayan bir dijital içerik topluluğu oluşturmaya çalışıyor.

COS, Contentos blok zincirindeki doğal varlıktır: oylama, akıllı sözleşme yürütme için gaz ücreti ödemek ve basit işlem ücreti için kullanılır.

Contentos (COS) Coin Nedir?

Contentos, blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir içerik ekosistemi inşa ediyor.

Contentos'un vizyonu, "içeriklerin özgürce üretilmesine, dağıtılmasına, ödüllendirilmesine ve ticaretinin yapılmasına ve aynı zamanda yazar haklarının korunmasına izin veren merkezi olmayan bir dijital içerik topluluğu" oluşturmaktır.

Contentos, içerik oluşturmayı ve küresel çeşitliliği teşvik etmeye ve içeriğin haklarını ve değerini kullanıcılara iade etmeye çalışır. Contentos, yalnızca içerik ve reklam değeri taşıyan değil, aynı zamanda her kullanıcının katkılarını kaydeden bir bellek zinciri olan herkese açık bir içerik protokolü olmayı amaçlamaktadır.

Eşler arası gelir dağıtımı: Contentos, içerik oluşturucular, reklamverenler ve izleyiciler arasında açık ve şeffaf ödeme kanalları sağlar. Abonelik ücreti, hediye veya sponsorluk gibi tokenlar, blockchain işlemlerinde izlenebilir. Contentos, içerikten para kazanmayı otomatikleştiren akıllı bir sözleşme şablonu da sağlayacaktır.

Merkezi olmayan trafik dağıtımı: Contentos blok zinciri, platform kontrolünden bağımsız olarak içerik dağıtımını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Yerleşik ekolojik ödül, içerik oluşturucuları kreasyonlarını geliştirmeye, izleyicileri gerçekten takdir ettikleri içerikle etkileşime girmeye ve topluluk ve dApp geliştiricilerini ilgili kitleye uygun içerik sunmak için en iyi stratejiyi tasarlamaya motive eder.

İzlenebilir telif hakkı işlemi: Contentos blok zinciri aracılığıyla fiziksel olmayan mülkiyet haklarının doğrulanması, ticareti ve depolanması, telif hakkı bilgilerine hızlı ve kapsamlı erişim sağlayacaktır. Ticaret akışları ve türev çalışmalar blok zincirine kalıcı olarak kaydedilecektir. İçerik oluşturucular, telif haklarını kaydedecek ve zaman damgaları ile doğrulanmış ve izlenmiş orijinal içerik beyanları sunacaklardır.

Değişmez kredi sistemi: Contentos ekosisteminde, kullanıcı etkileşimleri blok zincirinde izlenir ve değiştirilemez. Kullanıcılar, kredi puanlarını yalnızca olumlu ve güvenilir davranışlar sergileyerek iyileştirebilir, böylece ekolojik ödüllere hak kazanabilir ve güvenilirliklerini artırabilirler. Bu şekilde, kullanıcılar toplu olarak güvenilir, kendi kendini idame ettiren bir inceleme sistemi oluşturur.

Önemli özelliklerinden bazıları şunlardır:

İçerik endüstrisi için optimize edilmiş halka açık zincir: içerik topluluğunun büyük etkileşimlerini daha iyi desteklemek için Contentos, düşük ücretli işlemler ve düşük blok onay süresi sağlayan saBFT veya kendi kendine uyarlanabilir Bizans Hata Toleransı konsensüs mekanizmasını uyguladı.

Veriye dayalı ekolojik ödül modeli: Yerleşik ekolojik ödül modeli, ekosisteme olumlu katkıları teşvik eder. Contentos şu anda ödül modelini, büyük miktarlarda token kullanan kıdemli kullanıcılar tarafından domine edilen ödül gibi sorunlardan kaçınmak için testnet entegrasyonlarından toplanan gerçek verilere dayanarak oluşturuyor.

Açık platform: Contentos, farklı blok zincirlerinde aktif olarak dApp'lara ulaşmaktadır. PhotoGrid ve LiveMe gibi olgun dApp'lerle ortaklıklar, Contentos'un kripto olmayan kullanıcıları blockchain dünyasına tanıtmasını ve ortak dApp'leri kullanmaya başlamasını kolaylaştırdı. Hesap ve token entegrasyonu ile Contentos tarafından başlatılan açık platform, tüm blok zinciri endüstrisine fayda sağlamayı amaçlamaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ