Bu yazımızda sizlere Convex Finance Coin (CVX) Nedir? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle CVX coin hakkında net bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Convex Finance Coin (CVX) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla CVX Token

Bu yazımızda sizlere Convex Finance Coin (CVX) Nedir? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle CVX coin hakkında net bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Convex Finance Coin (CVX) Nedir?

Convex Finance'in ana faydası, kullanıcıların Curve Finance üzerinde işlem yapmasına / karar vermesine gerek kalmadan CRV dağıtımı için Curve Finance'teki gösterge oylamasını (artırma) optimize ederek kullanıcı kazançlarını artırmaktır.

CVX, projenin yerel token'ıdır. CVX için mevcut kullanım durumları şunları içerir:

Staking: Kullanıcılar, platform ücretlerinden pay almak için Convex Finance platformunda CVX tokenlerini stake edebilir.

Likidite Madenciliği: Kullanıcılar, likidite madenciliği ödülleri ve DEX işlem ücretlerinden (ör. Sushiswap) pay kazanmak için Convex Finance dışındaki likidite havuzlarına CVX ile katkıda bulunabilirler.

Oylama: Kullanıcılar, Curve Finance göstergeleri için CRV emisyonlarını oylamak üzere Convex Finance platformunda CVX tokenlerini kilitleyebilir.

Proje, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşmaktadır:

Oyla alınan CRV: Convex Finance, platforma yatırılan tüm CRV'yi Curve Finance'e kilitler ve yatıranlar veCRV'nin tokenize edilmiş bir versiyonu olan cvxCRV'yi alırlar.

Güçlendirme: Convex Finance, platformuna yatırılan CRV'yi kullanarak, Curve Finance likidite havuzu stakerları için tüm likidite havuzlarındaki CRV emisyonlarını artırır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ