Kripto odaklı bir fon olan Cambrial Capital, konuyu bilen iki kaynağa göre sessizce faaliyetlerini sonlandırıyor.

Koronavirüsü Bir Kripto Fonunun Daha Sonunu Getirdi

Kripto odaklı bir fon olan Cambrial Capital, konuyu bilen iki kaynağa göre sessizce faaliyetlerini sonlandırıyor.

Yönetim altındaki varlıklarda 6 milyon ila 10 milyon dolar arasında bulunan fonun, koronavirüs krizine kurban gittiği görülüyor. 12 Mart, diğer bir deyişle “Kara Perşembe”, en kötüydü ve bitcoin fiyatlarını yüzde 40'ın üzerine düşürdü.

Cambrial’ın kurucu ortağı ve yatırım sorumlusu David Fauchier, “Ürünlerimiz hakkında kamuya açık bir şekilde konuşmuyoruz. Düzenleyici] şemsiyemiz aracılığıyla herhangi bir yanıt vermeliydik ve şu anda biraz meşgulüz.”

2018'de başlatılan ve İngiltere'nin Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından düzenlenen Cambrial Capital ekibi Ha Duong, Edward Nelson ve Alex Obadia'yı içeriyor. İki kaynak, Cambrial'ın sektörde etkileyici ve saygın bir ekibe sahip olduğunu ve koronavirüs “kara kuğu” nun beraberinde bir marj çağrısı getirdiğini söyledi.

Çeşitlilikleri göz önüne alındığında, bu tür fonlara bazen “piyasadan bağımsız” deniyor. Ancak, herhangi bir tür kripto yatırımı yüksek risklidir ve geçen ayki piyasalar sırasında Cambrial kenara itilen tek ticaret işi değildir.

Kripto hedge fonu Adaptive Capital, Mart ayında kripto piyasalarının düşmesinden yaklaşık bir hafta sonra fonunu kapattığını ve sermayesinin geri kalanını yatırımcılara iade ettiğini açıkladı.

Yatırımcılar, fonun “patladıktan sonra” ortadan kaybolduğu anlaşılan Cryptolab Capital hakkında da şikayetler yayınladılar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ