Bölgesel Corona virüs salgına yanıt olarak Asya genelinde kripto para birimi ile ilgili bir dizi konferans erteleniyor.

Corona Virüsü Bitcoin ve Kripto Konferanslarının Ertelenmesine Sebep Oluyor

Bölgesel Corona virüs salgına yanıt olarak Asya genelinde kripto para birimi ile ilgili bir dizi konferans erteleniyor.

Hong Kong'da her yıl düzenlenen önemli bir kripto etkinliği olan TOKEN2049, konferansını erteleyen en son etkinlik. Başlangıçta 2020 Mart ayı ortalarında yapılması planlanan TOKEN2049 şimdi 7-8 Ekim 2020'de gerçekleşecek.

TOKEN2049 ekibi şunları açıkladı:

“Geçtiğimiz haftalarda, Corona virüsü çevresindeki küresel gelişmeleri yakından izliyoruz. Hong Kong durumu iyi yönetirken ve herhangi bir potansiyel etkiyi içermek için sıkı önlemler alırken, belirsizlik hüküm sürüyor. ”

Hong Kong'daki Kripto Firmaları Corona Virüsü ve Siyasi Protestoların Ortasında Operasyonları Durdurdu

Ölümcül virüsü kontrol etmek için Çin anakarasıyla sınır kapılarını kapatma planlarını açıkladığı bildirilen Hong Kong, yerel hükümet karşıtı protestolar nedeniyle daha da belirsizlik yaşıyor.

Cointelegraph tarafından yakın zamanda bildirildiği üzere, Bitspark adlı büyük bir yerel blockchain havale girişimi, Corona Virüsü ve siyasi protestoların yanı sıra iç yeniden yapılandırma konularına atıfta bulunarak bu hafta başlarında işlemlerini kapattığını açıkladı.

Binance Blockchain Haftası Vietnam ve Hong Kong Blockchain Haftası 2020 de askıya alındı

TOKEN2049 etkinliğini ertelemede yalnız değil. 3 Ocak'ta, popüler küresel kripto borsası Binance, başlangıçta 29 Şubat - 4 Mart 2020 arasında planlanan Binance Blockchain Haftası Vietnam'ın ertelendiğini duyurdu. Binance, etkinlik için yeni bir tarih olduğunu kaydederek kayıtlı misafirleri geri ödeyeceğini söyledi. Daha sonra ilan edilecektir:

“Gecikmeden kaynaklanan rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Binance Blockchain Haftası'na kaydolduysanız, etkinlik kayıt platformu aracılığıyla tam bir geri ödeme alabilirsiniz [...] Bu etkinlikle ilgili daha fazla güncelleme hakkında herkesi yakında bilgilendireceğiz. ”

Ocak ayı sonlarında, başka bir büyük konferans olan Hong Kong Blockchain Haftası 2020, Mart 2020 için planlanan etkinliği askıya alacağını açıkladı. Etkinlik organizatörü, belirlendiği anda yeni tarihin kamuya açıklanacağını söyledi.

Kripto Topluluğu Ölümcül Salgına Karşı Mücadele Ediyor

Corona Virüsü salgını kripto ve blockchain endüstrisini etkilemiş olsa da, alandaki bazı insanlar ve şirketler bu hızlı yayılan salgını çözmek için girişimleri açıkladı.

Blockchain özellikli uygulama geliştiricisi Acoer son zamanlarda ölümcül koronavirüsü izlemek için bir veri görselleştirme aracı başlattı. Salgına karşı savaşmak için Çin'de Hyperchain adlı bir blockchain tabanlı platform başlatıldı ve yerel hastaneleri desteklemek için bir tıbbi tedarik bağış portalı olarak hizmet verdi. 5 Şubat'ta Hong Kong Üniversitesi'nden bir akademisyen, blockchain ve AI tabanlı teknolojinin, bağışların şeffaf bir şekilde kaydedilmesini sağlayarak koronavirüs salgınıyla daha iyi başa çıkabileceğini iddia etti.

 Binance CEO'su Changpeng Zhao, borsada, Çin'deki koronavirüs salgınının merkez üssü olan Wuhan'daki koronavirüs kurbanlarına yardım etmek için 1,5 milyon dolar bağışta bulunacağını açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ