Corona Virüsü tüm dünyayı etkiledi. Bitcoin de buna dahil. Bitcoin, bu hafta Dolar karşısında değerinin ciddi bir kısmını kaybetti. Son yedi gün içinde yaklaşık% 12 düşüşle, kripto para birimi şu anda 8.700 dolar civarında işlem görüyor.

Corona Virüsü Kabusu Bu Hafta Bitcoin’e Ne Kadar Kaybettirdi

Corona Virüsü tüm dünyayı etkiledi. Bitcoin de buna dahil. Bitcoin, bu hafta Dolar karşısında değerinin ciddi bir kısmını kaybetti. Son yedi gün içinde yaklaşık% 12 düşüşle, kripto para birimi şu anda 8.700 dolar civarında işlem görüyor. Buradan nereye gittiğini görmek çok önemli. Yukarıdan, 200 günlük hareketli ortalama 8.800 seviyelerinde yer alıyor. Bu da şimdi dirence dönüştü. Bitcoin, bu yıl 27 Ocak'tan bu yana 200MA'nın altında bir günü kapatmadı ve bugünün ilk günü olması tamamen mümkün. Bu muhtemelen boğalar için sorun çıkartacaktır.

Bütün bunlar, Corona Virüsün artan yayılımının ortasında geliyor. ABD, İtalya, İngiltere ve benzeri ülkelerden dünyanın her yerinden onaylanmış vakalar geliyor. Bu, tüm küresel pazarda inkar edilemez bir şekilde olumsuz yönde etkilendi. Çin'de, raporlar, ülkenin 2020'de piyasaya sürülmesini beklemelerine rağmen, merkez bankası dijital para biriminin başlatılmasını esas olarak virüs nedeniyle geciktireceğini söylüyor.

S&P 500, tarihteki en hızlı düzeltmeyi işaretledi. Endeks bir haftadan biraz daha fazla bir sürede % 10'dan fazla kaybetti, diğer tüm büyük endeksler de gün geçtikçe hızla düşüyor.

Bitcoin'in yanı sıra, altcoinler de etkiyi hissetti. Tüm büyük kripto para birimleri, son yedi gün içinde kırmızı renkte işlem görüyor. Toplam kapitalizasyondan 24 milyar dolardan fazla para yok edildi. Öte yandan, Bitcoin'in hakimiyeti arttı. Bu ayrıca, yeni gerekçeler talep etmek için mücadele eden altcoinler için genel sıkıntılı duruma işaret ediyor.

Her durumda, dünya genelindeki sağlık görevlileri, durumun iyileşmeden önce muhtemelen daha da kötüleşmesini bekliyorlar. Bununla birlikte, Bitcoin'in geleneksel pazarlardaki felakete nasıl tepki vereceğini görmek ilginç.

6. Kırmızı Günüyle Karşılaşan Wall Street: Başkan Trump bile Corona Virüsü Paniğini yatıştırmadı. Küresel hisse senedi endeksleri son on gün içinde ciddi bir şekilde çöktü. S&P 500, tarihteki en hızlı aşağı doğru düzeltmeyi işaretledi. Bu, Corona Virüsü yayılmaya devam ettiği için ekonomik belirsizlik dönemlerinde ortaya çıkar. Bu arada, Bitcoin de geçen hafta yaklaşık 1.500 dolar kaybetti.

Virgin Galactic Yönetim Kurulu Başkanı Chamath Palihapitiya, Warren Buffett'in yanlış yaptığını ifade ederek Bitcoin'e % 1 yatırım yapılmasını önerdi. Ona göre, Warren Buffett bu konudaki tutumuyla yanlış yapıyor.

Short Odaklı Bitcoin ETP (SBTC) Almanya'nın En Büyük İkinci Borsasında Başladı. Almanya’nın ikinci en büyük borsası Boerse Stuttgart, Bitcoin ile ilişkili yeni bir borsada işlem gören ürün (ETP) başlattı. SBTC olarak adlandırılan bu ürün, yatırımcıların varlığı etkili bir şekilde kısaltmasına izin verecek ve fiyatı düştükçe kar elde edecektir.

Çin, Corona Virüsü Salgını Sürdükçe Ulusal Kripto Para Birimi Üzerinde Gelişmeyi Geciktiriyor. Bu yılın başlarında Çinli yetkililer, merkez bankası destekli bir kripto para birimi başlatan ilk ülke olacağını söylediler. Ancak, Corona Virüsü yayılmaya devam ettikçe, proje gecikecek. 2020'de hala bir gerçeklik olması bekleniyor.

CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Faiz Arttıkça Günlük Hacimde 1 Milyar Dolardan Fazla işlemle rekor kırdı. Bitcoin’in 2020 boyunca fiyat artışını, gelecekteki işlem gören sözleşmelerin hacminde dikkate değer bir artış izledi. Daha spesifik olarak, CME’nin Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi 1 milyar doların üzerinde işlem hacmiyle günler kaydetti.

 Geleceğin Nakiti mi? Simpsons, Kripto para ve Blockchain'i Açıklamak İçin Jim Parsons'u Kullanıyor. Dünyanın en popüler animasyonlu ana TV dizilerinden biri olan Simpsons, kripto para birimleri ve Bitcoin'e bir bölüm ayırdı. İçinde Jim Parsons olarak sunulan bir karakter, dijital para birimlerinin nasıl çalıştığını açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ