Blockchain tabanlı eğitim teknolojisi sağlayıcısı Odem, platformunu Corona Virüsü pandemisi nedeniyle bozulan okullara ve üniversitelere sağlayacağını açıkladı.

Corona Virüsünün Vurduğu Okullara Blockchain Tabanlı Eğitim Platformu

Blockchain tabanlı eğitim teknolojisi sağlayıcısı Odem, platformunu Corona Virüsü pandemisi nedeniyle bozulan okullara ve üniversitelere sağlayacağını açıkladı.

9 Mart'ta yayınlanan bir basın bülteninde Odem, “çevrimiçi entegre öğrenme platformu ve sertifika yönetim sistemini, kampüse geri dönünceye kadar öğrencileri eğitmeye devam etmek için okullara ve eğitimcilere ücretsiz olarak” sunduğunu belirtiyor.

Odem, Corona Virüsü Tarafından Kapanan Okullara Serbestçe Platform Sunuyor

Odem CEO'su ve kurucu ortağı Richard Maaghul koronavirüsün “bizim için büyük bir endişe olduğunu ve eğitim kapılarının açık kalmasına yardımcı olmak için mümkün olan her şeyi yaptığımızdan emin olmak istiyoruz” açıklamasında bulunuyor ve ekliyor:

“Öğrencilerin okula geri döndüklerinde kurumların başardıklarını takip edebilmelerini ve bunu blockchain'e kaydedebilmelerini ve hatta geleneksel akreditasyon sistemlerine geri getirebilmelerini sağlamak için öğrencilerin faaliyetlerini uzaktan takip edebiliyoruz”

ABD Üniversitesi Odem Blockchain'e 500 Ders Yükleyecek

Maaghul, Odem'i “öğrencilerin, eğitimcilerin, işverenlerin ve yüksek öğrenim kurumlarının bir araya gelmesine ve gelen akademik kayıt ve becerilerinin eğitim, eğitim doğrulaması ve kimlik bilgilerine erişebilmesine [ve] talep edebilmesine olanak tanıyan, talep üzerine bir eğitim pazarı olarak tanımlıyor”. Odem’in kayıtlarının potansiyel işverenleri adaylara bağlamak için kullanılabileceğini de sözlerine ekledi.

Odem kurucu ortakları İtalya, İrlanda, Almanya ve Kahire'den ilgi aldıklarını belirterek, ABD merkezli bir üniversitenin koronavirüs tehdidine yanıt olarak 500 dersinin yüklenmesini araştırdığını ekliyor:

“Oral Roberts Üniversitesi, koronavirüs ile mevcut ortam göz önüne alındığında, 500 dersini Odem platformuna yerleştirmeye çalışıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ