Bitcoin gibi merkezi olmayan kripto para birimleri, şu anda karşı karşıya olduğumuz gibi kriz zamanlarında kendilerini "güvenli liman" olarak tanımlamıştı.

Corona Virüüsü Tüm Dünyadaki Kripto Para Birimlerini ve Finansal Piyasaları Nasıl Etkiliyor?

Bitcoin gibi merkezi olmayan kripto para birimleri, şu anda karşı karşıya olduğumuz gibi kriz zamanlarında kendilerini "güvenli liman" olarak tanımlamıştı. Ancak bitcoin, Perşembe günü tarihinin en kötü günlerinden birine tanık olduğu için güvenli bir liman statüsünü kanıtlayamadı.

Coronavirüs salgını, hükümetler yeni koronavirüsü engellemek için çalışmaya devam ettikçe dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin istikrarsızlaşmasına neden oldu. Şimdiye kadar 5.000'den fazla kişi koronavirüsten öldü ve 132.000'den fazla kişi virüsle pozitif olarak test edildi. Dow Jones, bitcoin fiyatındaki düşüşe denk gelen Perşembe günü 1987'den beri en kötü düşüşüne tanık oldu.

Bitcoin, Finansal Piyasa Sıkıntılarına Karşı Bağışık Değil

Önde gelen kripto para birimi bitcoin, fiyat tarihi düşük seviyelere düştüğü için yeni virüs salgını sırasında güvenli bir liman durumunu kanıtlayamadı. Bununla birlikte, bitcoin fiyatı ile koronavirüs salgınının tetiklediği finansal piyasa sıkıntıları arasındaki tam korelasyonu ölçmek zordur. Dow Jones, ABD Başkanı Donald Trump'ın Avrupa'ya otuz günlük bir seyahat yasağı ilan ettiği Perşembe günü 1987'den beri en kötü düşüşüne tanık oldu.

Bitcoin 5.500 dolar civarında seyretmeye devam ediyor

 Perşembe günü önde gelen kripto para birimi bitcoin, yatırımcıları hızlı bir iyileşme yapmadan önce 3.700 dolara kadar düştüğü için hazırlıksız yakaladı. Yazım sırasında, bitcoin son 24 saatte % 6.1 artışla 5.500 $ 'ın hemen altında el değiştiriyor. Bitcoin'in gerçek bir güvenli liman statüsüne ulaşması için tüm dünyada uygun kripto düzenlemeleri gerekir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ