DappRadar, MakerDAO ve diğer finans dapplerinin 12 Mart'ta gaz fiyatlarında artışa neden olduğunu bildirdi.

Coronavirus ETH Selloff

DappRadar, MakerDAO ve diğer finans dapplerinin 12 Mart'ta gaz fiyatlarında artışa neden olduğunu bildirdi.

DeFi dapp kullanımı geçen haftanın sonunda, bazı kayıt değerleriyle yükseldi. Aynı zamanda, oyun dappları aşağı indi. Ve Cuma günü yayınlanan bir rapora göre, bu iki fenomen birbirine bağlıydı.

12 Mart'ta, ETH'nin fiyatı, Covid-19'un çoğu pazardaki durumu kötüleştirmesinden sonra neredeyse yarı yarıya inerek100 doların altına düştü (şu anda 115 dolar civarındadır). DappRadar, fiyat düşüşünün merkezi olmayan uygulama kullanımında vahşi dalgalanmalar yarattığını bildirdi.

2020'nin koronavirüs sellofu, MakerDAO'nun DAI stabilcoin sahiplerini etkileyen ETH'nin fiyatını önemli ölçüde düşürdü. DAI, ETH volatilitesine karşı bir korunma amaçlıdır. Bununla birlikte, aşırı oynaklık DAI'yi bile sarsabilir.

DAI elde etmek için, kullanıcılar ETH'yi teminat olarak kilitler ve karşılığında daha az miktarda DAI alır. ETH değeri aldıkları DAI değerinin altına düşerse, kullanıcılar DAI'larını korumak için yeniden sermayelendirilmelidir. 12 Mart'ta olduğu gibi ETH fiyatlarında % 44'lük bir düşüş, yatırımlarını güvence altına almak için MakerDAO'ya birçok kişi geri göndermek için yeterliydi.

MakerDAO büyük ani artışlarda yalnız değildi. DappRadar'a göre, 1.458 benzersiz cüzdanı 30 günlük ortalamaya göre% 243 artış gösterdi. Kyber Network (% 70 artış), dYdX (% 133 artış) ve 1inch (% 77 artış) kayıt kullanımını da günlüğe kaydetti.

1.693 eşsiz cüzdanıyla Uniswap, şimdiye kadarki en büyük ikinci gününü yaşadı. Ancak, Uniswap Değişim Protokolü mucidi Hayden Adams yaptığı açıklamada, bu bir eksiklik gibi geliyor. 24 saatlik bir dönemde Uniswap'ın hacim olarak 53 milyon dolar yaptığını, bu da daha önce hiç olmadığı kadar 5 kat daha yüksek olduğunu belirtti. Ethereum tarihinde merkezi olmayan bir borsa için en hacimli olabileceğine inanıyor.

DappRadar, tüm bu mali dapp faaliyetinin gaz fiyatlarını artırdığını söyledi. 12 Mart'ta, gaz oranlarını takip etmek için bir yer olan ETH Gas Station, “Şu anda gaz fiyatlarının son derece yüksek olduğunu belirtiyor.”

Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu gaz fiyatları, özellikle sert vuruşlu oyun uygulamalarıyla finans dışı dapplerin daha düşük kullanımı ile ilişkilendirildi. Ethereum tabanlı oyunlarda, oyuncular akıllı sözleşmelerle oyun içi hamleler yapmalıdır. Bu hareketler toplanabilir. MyCrypto Heroes ve 0x Universe etkinliklerinin sırasıyla % 44 ve% 87 düştüğünü gördü. Gaz ve ETH fiyatları sabit kaldığı için kullanıcı istatistikleri o zamandan beri arttı.

 ETH'nin dolar cinsinden değeri son 24 saatte yaklaşık% 10 düştü, bu da Covid-19'un Ethereum ekosistemi üzerindeki dalgalanma etkilerinin sona ermediğini gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ