Geçen ay neredeyse her finans sektöründe köklü değişiklikler yaşandı. Tahvil, emtia, hisse senetleri ve Bitcoin, Coronavirüs kaynaklı kriz sırasında değer bakımından dramatik dalgalanmalar yaşadı.

Coronavirus Market Yıkımı, Riskten Korunma Fonu Stratejisinin Başarılarını ve Başarısızlıklarını Ortaya Çıkardı

Geçen ay neredeyse her finans sektöründe köklü değişiklikler yaşandı. Tahvil, emtia, hisse senetleri ve Bitcoin, Coronavirüs kaynaklı kriz sırasında değer bakımından dramatik dalgalanmalar yaşadı.

Piyasa, çeşitli yönetim yatırım stratejilerinin önemini test ettiği için bu riskten korunma fonları için de geçerlidir. Bazıları virüs nedeniyle dramatik kayıplar yaşarken, diğerleri mükemmel geri dönüşleri yönetti.

Coronavirus Büyük Korunma Fonlarını Eziyor

Kayda değer bir başarısızlık noktası Zach Schreiber tarafından yönetilen PointState Hedge Fonudur. Bu yıl bugüne kadar, fon zaten % 9.5 kaybetmiş ve yatırımcıları fon kullanmak istemektedir.

Aslında, şirket zaten bu yıl 2.1 milyar dolar talep gördü ve 640 milyon dolar daha geleceğini tahmin etti. Bu 5 milyar dolarlık yönetilen varlıklarının yarısından fazlasını temsil ediyor.

Para çekme işlemleri o kadar dramatik ve hızlı oldu ki şirket bu talepleri karşılayamadı. Mart ayında yatırımcılara yönelik bir bültende şöyle açıklandı: “Her yatırımcının itfa payının büyük çoğunluğunun Nisan ayı başlarında nakit olarak dağıtılması bekleniyor. Küresel piyasalardaki oynaklık göz önüne alındığında, şu anda her bir yatırımcının nakit olarak tatmin olacak itfa payının tam yüzdesini sağlayamayız. ”

Bununla birlikte, diğer fonlar önemli ölçüde farklı ilk çeyrekler yaşamıştır. Örneğin, Brevin Howard’ın Alfredo Saitta, Fash Golchin ve Minal Bathwal tarafından yönetilen makro riskten korunma fonu Mart ayında rekor getiri elde etti.

Yatırımcılar Mart ayında% 17,0 gibi çarpıcı bir artış elde ettiler ve toplam getiri % 21,6'ya ulaştı. Ayın getirileri, 2008 yılının Ocak ayında % 9.89 artış gördüğünde bir önceki en yüksek seviyesine iki katına çıktı.

Firmanın gelişmiş pazarlara odaklanması ve diğer benzer fonlar, varlıkları sabit gelir pozisyonlarında tutmuştur. Buna ek olarak, firma artan dolar ve altın değerlerine bahse girmiş ve COVID-19 piyasa çöküşünden etkilenen stokları kısaltmıştır.

 Fonun kurucusu Alan Howard, geçen yıl kripto paralara odaklanan 1 milyar dolarlık bir hedge fonu ilan ederek haber yaptı. Howard’ın İngiltere merkezli Elwood Asset Management firması ile bu fon, kurumsal yatırımcılara odaklanarak kripto para topluluğunda dalgalar yarattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ