Bu yazımızda sizlere Coti (COTI) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

Coti (COTI) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi COTI Coin

Bu yazımızda sizlere Coti (COTI) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

Coti (COTI) Nedir?

Coti, yüksek ücretler, gecikme ve küresel katılım eksikliği gibi geleneksel finansın zorluklarını karşılamak için "blok zinciri üzerinde bir finans" yaratmayı hedefliyor.

Bunu başarmak için Coti, Proof of Trust fikir birliği algoritmasına sahip yeni bir yönlendirilmiş çevrimsiz grafik (DAG) tabanlı blok zinciri altyapısı türü sunuyor.

Coti'nin multiDAG yapısı, bağımsız DAG kümelerinin genel Coti ağına birleştirilmesini sağlar. Bu, işletmelerin Coti ağında kendi tokenlerini (stabilcoin gibi) çıkarmasına izin verir.

COTI tokenı, temel işlem tokenı veya DAG kümesinden bağımsız olarak ağdaki tüm işlemler için ücret ödemek için kullanılır. COTI, kullanıcıların kendi node’ları tarafından işlenen her işlemin bir yüzdesini alacak olan Tam Node’ları çalıştırmalarına izin vererek ağdaki katılımcıları teşvik eder.

Coti (COTI) Coin nedir?

COTI, yüksek ücretler, gecikme ve küresel katılım eksikliği gibi geleneksel finansın zorluklarını karşılamak için "blok zinciri üzerinde bir finansman" ekosistemi oluşturmayı hedefliyor. B

unu başarmak için, COTI, Proof of Trust Consensus Algorithm ile yeni bir Directed Acyclic Graph (DAG) tabanlı blok zinciri altyapısı sunuyor.

Proof of Trust fikir birliği algoritması, ağdaki her kullanıcıya bir Trustscore atar ve bunu standart Proof of Stake ile birleştirir.

Proof of Trust, iyi ağ davranışını teşvik etmek ve daha düşük ücretler, daha yüksek ödemeler ve daha iyi hizmet kalitesi elde etmek için oluşturulmuştur.

 Zincirler arası birlikte çalışabilirlik özelliği ile COTI Global Trust System, diğer blok zincirlerinin ağlarındaki kötü niyetli aktörleri tespit etmek veya iyi aktörleri tanımak ve ödüllendirmek için Trustscores'ı kullanmasına izin verir.

Ayrıca, bağımsız DAG kümelerinin genel COTI'ye birleştirilmesini sağlayan bir multiDAG yapısı da oluşturur.

Bu, işletmelerin COTI ağında kendi tokenlerini (stabilcoin gibi) çıkarmasına izin verir. Verilen tokenlar, COTI ağının tüm özelliklerine erişme yeteneğini korurken kendi DAG kümelerinden bağımsızdır.

COTI ağı ayrıca, anlaşmazlıkları tahkim etmek için merkezi olmayan bir üçüncü taraf olarak çalışan otonom bir sistem olan bir tahkim katmanı içerir. Anlaşmazlıklar, oldukça güvenilir ağ katılımcılarından oluşan geniş bir havuzdan rastgele seçilen bir hakem jürisi tarafından çözülür.

Hakemler, bir uyuşmazlık sonuçlandığında bir tahkim ücreti alarak uyuşmazlık çözümüne katılmaya teşvik edilir.

Tahkim katmanı, diğer blok zinciri ağlarına ve protokollerine de bağlanabilir.

Kripto ödemeleri ve takas işlemleri anlık olurken, 35 para biriminde banka hesaplarına fiat takası neredeyse anında gerçekleşiyor.

Satıcılar, COTI Pay Business uygulamasını kullanarak sabit paralardan faiz kazanabilir ve işletme kredilerine başvurabilirken, kullanıcılar COTI Pay uygulamasını kullanarak sanal veya fiziksel ön ödemeli banka kartı kullanarak kripto veya fiat para harcayabilir.

COTI token Binance’te işlem görüyor. Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ