Coinbase'nin cüzdan uygulamasında artık Bitcoin saklayabileceksiniz.

Coinbase Cuzdanı Ios ve Android Sistemlerde Bitcoin Desteği Aldı!

Coinbase kullanıcıları yakında bitcoin varlıklarını Coinbase'nin Cüzdan uygulamasından direkt olarak kontrol edebilecekler.

San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase tarafından yapılan açıklamada, Coinbase'nin bu hafta içinde yayınlayacağı güncelleme ile cüzdanının iOS ve Android platformlarında Bitcoin desteğinin aktif hale geleceği ifade edildi.

Coinbase tarafından aktarılan bilgiye göre otomatik bir şekilde aktif hale gelecek bu güncelleme ile kullanıcıların sadece uygulamadaki "alma" sekmesine dokunmaları ve kripto para birimini doğrudan cüzdanlarına çekmek  için Bitcoin'i seçmeleri gerektiği söylendi.

Coinbase Cüzdan uygulaması, hali hazırda Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETH) ve 100.000'in üzerinde farklı ERC-20 jetonunu ve Ethereum üzerine inşa edilen ERC-721 koleksiyonlarını da destekliyor, Coinbase'nin geliştiricileri yakın zamanda Coinbase Cüzdan uygulamasına Bitcoin Cash (BCH) veLitecoin (LTC) gibi kripto para birimlerini de Coinbase Cüzdan uygulamasına katmak istediklerini belirtti.

Coinbase cüzdanı ürün lideri Siddharth Coelho Prabhu'nun konuyla ilgili yaptığı açıklamada Coinbase Cüzdanının amacının dünyanın önde gelen kullanıcı tarafından korunan kripto cüzdanını yaratmak olduğunu belirtti. Aynı zamanda yayınladığı bir blog gönderisinde ise şu ifadelere yer verdi:

“Coinbase cüzdanı, daha düşük işlem ücretleriyle hem yeni SegWit adreslerini hem de tüm uygulamalarda geriye dönük uyumluluk için Legacy adreslerini de destekliyor.”

Coinbase bünyesine yeni ve genişletilmiş hizmetler eklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Coinbase, 32 AB ve Avrupa Serbest Ticaret Birliği ülkesindeki müşterilerinin PayPal hesaplarına para çekebileceklerini açıkladı.

Öte yandan, uygulama geliştiricileri, uzman kullanıcılar için test amaçlı tasarlanan, alternatif Bitcoin Blok Zinciri, Bitcoin Testnet'i de destekliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ