Bu yazımızda sizlere Counos X (CCXX) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Bu yazımızda sizlere Counos X (CCXX) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Counos DEX nedir?

Counos DEX, 01/10/2019 tarihinde başlatılan, AB bölgesinde yasal olarak faaliyet göstermek üzere kayıtlı ve lisanslı bir şirket olan Counos OÜ tarafından yönetilen ve işletilen Estonya merkezli bir merkezi olmayan borsadır.

Bu platform, tüm kripto tradelarını güçlendiren güvenli bir ortamda eşler arası ve topluluk tabanlı merkezi olmayan işlemler sunmak için tasarlandı.

Bu borsanın hizmetleri dünyanın her yerinden 248 ülkede mevcuttur. Kullanıcılar yalnızca çeşitli kriptoları takas etmekle kalmaz, aynı zamanda dijital para alıp satmak için ortak fiat para birimlerini de kullanabilirler.

Counos DEX, FRK000735 ve FVR000842 lisanslarına sahiptir; bunlardan ilki, şirketin sanal para cüzdanı hizmetleri sunmasına, ikincisi ise kripto ve fiat değişim hizmetleri sunmasına izin verir.

Kullanıcıların Counos DEX üzerinde kripto-kripto ticareti yapmak için kişisel bilgi vermeleri gerekmez, ancak kriptoyu fiat parayla dönüştürmek için, güvenliklerini korumak ve herhangi bir sahtekarlığı ve dolandırıcılığı önlemek için KYC'ye sahip olmaları gerekir.

Blockchain teknolojisini ve kripto para birimlerini kullanarak, hem bireyler hem de işletmeler, herhangi bir dolandırıcılık riski olmaksızın, üçüncü taraf aracılardan herhangi bir finansal transfer veya yükümlülük altına girmeden kendi borsaları olabilir.

Merkezi olmayan bir borsa olarak, Counos DEX, yalnızca iki özel anahtar sahibine erişimi sınırlayan bir MultiSig cüzdanı (çoklu imzalı cüzdan) tarafından sağlanan bir emanet hizmetini kullanmak yerine, kullanıcıların hiçbir varlıklarını saklamaz.

Counos DEX, Counos SSO (Tek Oturum Açma) kullanan iki faktörlü kimlik doğrulama yoluyla küresel çevrimiçi değişimlerin güvenliğini garanti eder.

Platformda kullanıcılar Counos Coin (CCA), Counos X, Counos E, Counos U, Bitcoin, Litecoin ve daha fazlasıyla ticaret yapabilir veya depolayabilir.

Counos Escrow sistemi, yalnızca bir tarafın fonlara erişmesini önlemek için çoklu imza cüzdanı kullanır.

Emanet hizmeti

Counos Escrow sistemi, yalnızca bir tarafın fonlara erişimini önlemek için çoklu imza cüzdanı kullanır. Çoklu imza cüzdanı, üç farklı özel anahtarın açılmasını gerektirir; güvenilir bir üçüncü taraf, emanet aracısı, bir anahtarı elinde tutarken diğer ikisi satıcı ve alıcı tarafından tutulur.

Kripto emanet, özellikle büyük miktarda para söz konusu olduğunda yararlıdır. Çünkü satıcılar ödemenin ürünlerini göndermeden önce yapıldığından emin olmak isteyecek ve alıcılar teslimattan emin olmadan ödemeyi yapmaktan çekineceklerdir. Emanet, işlem yapan iki taraf arasındaki dolandırıcılık riskini ve belirsizlikleri ortadan kaldırarak bu durumu çözer.

Yatırımcısına 7 gün 24 saat telefon desteği sağlayan ilk Türk borsası olan ICRYPEX’te siz de hesap açın ve en düşük komisyon oranlarıyla hızlıca Bitcoin ve Kripto para satın alın.

Counos Escrow, yüksek hacimli, kriptodan kriptoya ticaret, Bitcoin OTC, emlak ve diğer her türlü finansal işlem için kullanılabilir.

Sözleşmeleri yöneten ve tamamlandığını gören Emanet Temsilcileri, AB'ye kayıtlı resmi hukuk firması Gh Legal S.R.O ve İsviçre'deki resmi hukuk avukatı Cedric Schmid gibi hukuk firmalarının şahısları ve avukatlarıdır.

E-ticaret işletmeleri, kripto para birimlerini mal ve hizmetlerinin ödemesi olarak kabul etmek için Counos Ödeme Ağ Geçidini kullanabilir.

Ödeme Sağlayıcı

E-ticaret işletmeleri, kripto para birimlerini mal ve hizmetlerinin ödemesi olarak kabul etmek için Counos Ödeme Ağ Geçidini kullanabilir. Counos Payment Gateway, diğer ödeme işlemcileri gibi çalışır ve alışveriş yapanların çevrimiçi alışveriş yaparken ödeme yapmak için Ödeme Ağ Geçidini seçmelerine olanak tanır.

Çevrimiçi işletmeler ve müşteriler, Counos Payment Gateway ile kullanmak istedikleri kripto para birimini seçebilir, böylece müşterilerin Counos Coin, Counos Cash, Counos E ve hatta Bitcoin, Litecoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri arasından seçim yapmasına izin verilir.

Firma tarafından hiçbir cüzdan bilgisi istenmeyeceğinden veya kaydedilmeyeceğinden veya üçüncü taraf bir siteye yönlendirilmeyeceğinden, kullanıcıların verileri hakkında endişelenmelerine gerek yoktur. Satıcılar ayrıca işlemler onaylandıktan sonra makbuzları kapatabilecek ve gönderebilecekler.

Counos X, Counos ortamı için geliştirilmiş bir Proof of Stake kripto para birimidir ve sabit bir alış ve satış fiyatına sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.

Counos X (CCXX) Nedir?

Counos X, Counos ortamı için geliştirilmiş bir Proof of Stake odaklı kripto para birimidir ve sabit bir alış ve satış fiyatına sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Fiyat her zaman sabit olduğundan, hem perakendeciler hem de tüketiciler parayı ödemelerde güvenle kullanabilir.

Teminat kanıtı algoritması, CCXX sahiplerinin yıllık % 5 faiz aldıkları için fon bakiyelerini artırmalarına olanak tanır. Counos X'i en az 6 ay boyunca stake etmek,% 2 ve üç ay boyunca % 0.75 faiz getirecektir. CCXX ödemeleri, platformun Lightning Network entegrasyonu sayesinde anında kapatılır.

Kripto para, USD, CHF, EUR veya diğer kripto para birimleri gibi fiatlara dönüştürülebilir. CCXX, herhangi bir yerel bankadan doğrudan satın alınabilen ilk kripto paradır. Kullanıcılar, danışmanla iletişime geçerek ve İsviçre ISIN'e erişerek herhangi bir bankadan madeni parayı satın alabilirler.

Counos U, 100 $ 'lık sabit bir değere sahip,% 100 USD ile desteklenen, bankaya uygun bir stablecoin'dir.

Counos U Coin Nedir?

Counos U, 100 $ 'lık sabit bir değere sahip,% 100 USD ile desteklenen, bankaya uygun bir stablecoin'dir. Destek sistemi, Counos U'nun % 100 ABD Doları ile desteklenmesini sağlayan 4 mütevelli, bir İsviçre bankası ve diğer yedi avukatı içerir.

Counos U sahipleri bir yıldan fazla bir süredir parayı hissedenler % 3,9 getiri elde ediyor. Kripto para, İsviçre ISIN aracılığıyla herhangi bir bankadan satın alınabilir ve USD, CHF, EUR veya diğer kriptolar gibi fiatlarla da değiştirilebilir.

Staking Sistemi

Counos Coin veya Counos X'lerini basit stake koşullarına göre yatıran Counos Platform SSO hesabı kullanıcıları, seçtikleri döneme ve plana göre paralarının bir yüzdesini alacaklar.

Kripto para yatırmak ve ödülleri toplamak için, kullanıcıların 3 aylık ila yıllık planlar arasında seçim yapmaları ve jetonları yalnızca erişebilecekleri özel cüzdanlarda saklamaları gerekecek.

Varlıkların Dijitalleşmesi

Bireyler ve işletmeler, kendi değiştirilebilir ve güvenilir dijital varlıklarını oluşturmak için Counos Platformunu (Counos.io) kullanabilir. Müşteriler, aşağıdaki yatırım ürünlerinde ihraç çözümleri sunan platformla her varlığı menkul kıymetleştirebilir ve belirtebilir: Aktif Olarak Yönetilen Sertifikalar, İzleyici Sertifikaları, Bankasız Varlıklar, Özel Borç, Özel Sermaye, Emlak, Sermayeye Karşı Korumalı Senetler, Kredi Bağlantılı Senetler ve Sigortaya Bağlı Menkul Kıymetler.

Counos, müşterilerin paraları stake etme veya ticaret için depolayabilecekleri bir dizi cüzdan hizmeti geliştirmiştir.

Cüzdanlar

Counos, müşterilerin paraları stake etme veya alım satım amacıyla saklayabilecekleri bir dizi cüzdan hizmeti geliştirmiştir. Şirketin bir web tarayıcı cüzdanı, temel cüzdanı ve kağıt cüzdan oluşturma seçeneği var. Hareket halindeki kullanıcılar için, hem Android hem de iOS cihazlarla uyumlu Counos mobil cüzdanı var.

Sonuç

Counos, hem bireysel kullanıcıların hem de işletmelerin kripto ticareti, ödeme entegrasyonu ve stake etme konularında yatırım yapmasına ve bunlardan yararlanmasına olanak tanıyan kapsamlı bir kripto platformudur. Borsa, dünyanın her yerinden herkesin herhangi bir bankadan kolaylıkla istikrarlı ve güvenli dijital para satın almasına olanak tanır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ