Bu yazımızda sizlere COVER Protocol (COVER) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve COVER Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

COVER Protocol (COVER) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi COVER Coin

Bu yazımızda sizlere COVER Protocol (COVER) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve COVER Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

COVER Protocol (COVER) Nedir?

COVER Protocol, Ethereum akıllı sözleşmeleri için merkezi olmayan bir risk kapsamı pazarı olup, tamamen piyasa tarafından fiyatlandırılan koruma maliyetleriyle eşler arası kapsamaya izin verir.

COVER, COVER Protokolünün yerel ERC-20 yönetişim tokenidir ve aşağıdakiler için kullanılır:

Yönetişim: COVER token sahipleri, protokolün geleceğini şekillendirecek topluluk tarafından sunulan tekliflere oy verebilir;

Kalkan Madenciliği: kullanıcılar, COVER Protokolüne likidite sağlayarak COVER tokenleri kazanabilir;

Talep Yönetimi: Sahipler, talep yönetimi sürecinde talepleri doğrulamak / geçersiz kılmak için COVER tokenlerini kullanabilir.

Bir likidite sağlayıcısı bir Cover akıllı sözleşmesine teminat yatırdığında, takas edilebilir teminat tokenleri oluşturulur. Her bir Teminat akıllı sözleşmesi, kapsanacak protokolü, tercih edilen teminatı, yatırılacak tutarı ve teminatın sona erme tarihini belirtir.

Karşılanabilir teminat tokenleri, teminatlarıyla birlikte 1:1 esasına göre tutulur. Yatırılan her bir teminat birimi (örneğin, 1 DAI) için, likidite sağlayıcısı 2 token alır: Teminat Arayanlara veya Teminat Sağlayıcılara satılabilen bir CLAIM tokeni ve bir NOCLAIM tokeni. CLAIM tokeni, belirlenen kapsam süresi boyunca Cover akıllı sözleşmesi tarafından kapsanacak bir güvenlik olayı olduğunda yatırılan teminatı alma hakkını temsil eder. NOCLAIM tokeni, belirlenen kapsam süresi boyunca Cover akıllı sözleşmesi tarafından kapsanacak herhangi bir güvenlik olayı olmadığında yatırılan teminatı alma haklarını temsil eder.

KAPAK Protokolünde üç tür katılımcı vardır:

Piyasa Yapıcılar, hem CLAIM hem de NOCLAIM tokenlerini elinde tutar ve likidite sağlar.

Kapsam Arayanlar, korunan ürüne maruz kalmayı karşılamak için CLAIM tokenlerini sahiptir.

Kapsam Sağlayıcılar, hiçbir güvenlik olayı meydana gelmediğinde ödüllendirilmek için NOCLAIM tokenlerini tutar.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ