Düşüşlerde varlık satın almak genellikle uygulanır ve yatırımcıların kullandığı popüler bir uygulamadır; benzer durumlar covid-19 pandemisi sırasında da uygulandı ama ne kadar etkiliydi ?

Covid-19 Sırasında Ethereum

2020'de Covid-19 pandemisi vurduğunda ve piyasa çöktüğünde, birçok yatırımcı çok düşük fiyatlarla hisse senedi satın aldı ve şimdi iki yıl sonra neredeyse herkes büyük karlar elde etti. Pandemiden bu yana dibi gördükten sonra diğer tüm varlıklar nihayetinde kâr etmiş olsa da, şüphesiz diğerlerinden daha iyi performans gösteren birkaç büyük isim var.

23 Mart 2020'deki en düşük fiyatından bu yana çok daha güçlü bir şekilde büyüyen Ethereum, bu tür büyük isimlerden biri. 2020 ve 2021'de fiyat artışının ve Ethereum (ETH) alımının arkasında birkaç faktör vardı. Amerika'da üç tura kadar doğrudan teşvik ödemeleri alan gençler, büyük miktarda yatırım yaptı ve elde ettikleri miktarın büyük bir kısmını Ethereum (ETH) gibi yatırımlara akıttı. 

2020 yılının en başında, Ethereum'un işlem fiyatı 129 dolar civarındaydı

Bu, 2021'deki kripto yatırım trendindeki aşırı artışın ardından Ethereum'u (ETH) kripto alanındaki popülerliği göz önüne alındığında tercih edilen seçeneklerden biri haline getirdi. 2020 yılının en başında, Ethereum'un işlem fiyatı 129 dolar civarındaydı. Yine de kısa süre sonra Mart ayı itibariyle Çin'de Covid-19'un yayıldığı haberlerinin ardından 218$'a yükseldi ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki benzer durumlar da bunu tetikledi. 

13 Mart 2020'de Ethereum 88,5 dolara indi

Bununla birlikte, 13 Mart 2020'de Ethereum, Ethereum (ETH) yatırımcıları için kötü haber olabilecek en düşük seviyesi olan 88,5 dolara indi, ancak uzun sürmedi. Çok geçmeden hükümet, piyasaya likidite getiren para basmaya başladı ve sonuçta hisse senetlerini ve kripto piyasasını istikrara doğru yönlendirdi. 

Kasım 2020'de Ethereum (ETH) 500 dolardan işlem görüyordu. 2021'in başlarında, Tesla CEO'su ve kesinlikle sosyal medyadaki en etkili kişiliklerden biri olan o zamanlar ve bugün bile Elon Musk, Twitter biyografisinde bazı değişiklikler yaptı. Musk, biyografisine #Bitcoin'i ekledi ve geçmişe bakıldığında bunun kaçınılmaz olduğunu tweetledi. Bu, tüm kripto piyasasına sansasyon getirdi ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere her yerde fiyat artışlarına neden oldu. 

Ethereum (ETH) 4.865 dolar

Kasım 2021'de Ethereum (ETH) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 4.865 dolardan işlem görüyordu. Ancak, daha sonra birçok örnek gerçekleşti ve bu da fiyatını önemli ölçüde düşürdü. Bugün, Ethereum (ETH) yaklaşık 1.764 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, bu hala pandemik düşük seviyesinden önemli ölçüde daha yüksek ve sorunun cevabı, pandemi düşüklüğü sırasında Ethereum'a (ETH) 1000 dolar koymuş olsaydınız, yaklaşık 14.000 dolarlık bir kârda üzerinde oturuyor olacaktınız. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ