COVID-19: Zcash (ZEC) ve TCN Gizlilik Korumalı İletişim İzleme Uygulaması Geliştiriyor

COVID-19: Zcash (ZEC) ve TCN Gizlilik Korumalı İletişim İzleme Uygulaması Geliştiriyor

12 Nisan 2020 tarihli bir tweet'te, kripto uzmanı Sydney Ifergan, Temporary Contact Number (TCN) koalisyonu ile ortaklaşa olarak gizliliği koruyan kripto para birimi projesi Zcash'in, insanların mahremiyetinden ödün vermeden koronavirüs sözleşme izlemesini mümkün kıldığını belirtti.

İletişim İzleme Gizlilik Endişelerini Artırıyor

COVID-19 salgını, dünyayı şimdiki nüfusun büyük çoğunluğunun görmediği bir duraklamaya getirdi. Dünya çapında bir milyondan fazla enfeksiyonla pandemi, “normalite” nin hala uzak bir rüya olmasıyla sona ermekten uzak görünüyor.

Bugüne kadar virüse karşı en hızlı ve tartışmasız en etkili silah sosyal mesafe olmuştur.

Dünyanın dört bir yanındaki önemli sayıda ülke, virüsü tamamen ortadan kaldırmazsa, en azından sağlık tesislerine aşırı yük getirmediği ve tıp dünyasına gelecek zamanı satın almadığı bir hıza yayılmasını yavaşlatmak umuduyla ulusal kilitlenmeler uyguladı.

Bu kilitlenmelere, onaylanmış ve potansiyel COVID-19 taşıyıcılarının takibi ve temas izlemesi yardımcı olur. Ama burada bir uyarı var.

Niyetlerinde asil olmasına rağmen, temas izleme, kişisel mahremiyetlerine uzun vadeli yansımalardan korkanların eleştirilerine maruz kaldı.

Totaliter rejimler tarafından uygulanan küresel sürveyanstaki artış, acil COVID-19 tehdidine rağmen, herkesin gizliliği tehdit eden temas izleme uygulamalarıyla zorunlu olarak bulunmayacağı gibi korkulara katkıda bulundu.

Zcash ve TCN Girişimi

Bu korkuları azaltmak için, gizlilik odaklı blockchain projesi Zcash, Temporary Contact Number (TCN) koalisyonu ile birlikte, bireysel gizliliği tehdit altına sokmayan kişi izlemeye açık kaynaklı bir alternatif geliştiriyor.

“İdeal olarak, gizliliğimizi çalmayan iletişim izleme teknolojilerine ihtiyacımız var. Gerçekten salgının ötesini düşünmemiz gerekiyor. Zcash Vakfı'nın TCN Koalisyonu'nu gözetlemeden temas takibi yapmanın bir parçası olması iyi bir şey. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ