COVID'e Karşı Kripto kampanyasının başlamasından yaklaşık üç ay sonraBinance Charity, bağışlarınızın sağlık çalışanlarını ve pandemiyle mücadeleyi desteklemek için nasıl kullanıldığını sizlerle paylaşıyor.

COVID'e Karşı Kripto kampanyasının başlamasından yaklaşık üç ay sonraBinance Charity, bağışlarınızın sağlık çalışanlarını ve pandemiyle mücadeleyi desteklemek için nasıl kullanıldığını sizlerle paylaşıyor. Bugüne kadar dünyanın dört bir yanındaki ülkelere yaklaşık 1 milyon kişisel koruyucu ekipman (KKE) ulaştırdık ve başka birçok bölgeye daha fazla malzeme göndermeye devam edeceğiz.

Ülke

Bağışlar

Durum

İtalya

400.000 maske, 10.000 KKE kıyafeti

Teslim edildi.

ABD

200.000 maske (PPE Token kampanyası aracılığıyla)

Teslim edildi.

Japonya

100.000 cerrahi maske, 10.000 maske

Maskeler teslim edildi. Cerrahi maskeler gönderilmeyi bekliyor.

Brezilya

50.400 KN95 maske

Beklemede.

Nijerya

50.400 KN95 maske

Beklemede.

Türkiye

40.000 N95 maske, 10.000 KKE kıyafeti

Teslim edildi.

UK

27.400 KN95 maske

Sözleşme aşamasında.

Rusya

24.800 KN95 maske

Nakliye bekleniyor.

Güney Afrika

15.000 KKE kıyafeti, 20.000 maske.

Kıyafetler teslim edildi. Maskelerin ulaşması bekleniyor.

İspanya

15.000 KKE kıyafeti

Nakliye aşamasında.

Hindistan

10.000 N95 maske

Teslim edildi.

Güney Kore

10.000 N95 maske

Sevk aşamasında.

Peru

10.000 N95 maske

Nakliye bekleniyor.

Meksika

10.000 N95 maske

Nakliye bekleniyor.

Arjantin

10.000 N95 maske

Nakliye bekleniyor.

Porto Riko ve Karayipler

Henüz belli değil

Beklemede.

 

COVID'e Karşı Kripto kampanyasının şu anki erişimi bu şekilde. (Çin'de yer alan önceki COVID'le mücadele kampanyalarımızı da dahil ettik.) Önümüzdeki günlerde dünya genelinde daha fazla ülkeye hizmet etmeyi umut ediyoruz.

Sizinle Binance Charity'den destek alan dört ülkeden bazı hikayeler paylaşıyoruz.

İtalya

COVID-19 pandemisinden en ağır darbeyi alan Avrupa ülkelerinden biri olan İtalya olağanüstü hal ilan etti ve Şubat ayı gibi erken bir dönemde karantina önlemlerini başlattı. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre ülkede 16 Haziran itibarıyla 34.371 ölüm de dahil olmak üzere toplam 237.290 doğrulanmış vaka görüldü.

Uluslararası pazarlama ekibimizin üyesi İtalyan Binance çalışanı Lucia Quaglia'ya göre "Başlangıçta virüs yalnızca küçük köyleri etkiledi ama daha sonra birden tüm ülke sokağa çıkma yasaklarının etkisi altında kaldı. Vaka sayıları hızla artmaya başladı ve karantina bir hafta içinde yalnızca şehirlerden ülkenin tamamına yayıldı."

Binance Charity nisan ayının ortalarında, COVID'e Karşı Kripto kampanyamızın başlamasının üzerinden bir aydan kısa bir süre geçmişken İtalya'ya 400.000 cerrahi maske gönderdi. Maskeleri taşıyan kargo uçağı Milano Havaalanı'na ulaştı. Daha sonra bu maskeleri ülkedeki hastanelere dağıtmaya başladık.

10.000 kişisel koruyucu ekipman (KKE) kıyafeti de içeren bağışlar, ülkenin 400.000 sağlık personeli için son derece faydalı oldu.

ABD

COVID-19 testinde pozitif çıkan 2.079.592 kişiyle ABD, dünyadaki koronavirüs vaka sayısının yaklaşık üçte birini oluşturuyor. ABD'nin en çok etkilenen yerlerinden biri, kısmen nüfus yoğunluğundan da dolayı New York oldu.

Mayıs ayında Binance Charity, maskelerin ve diğer ekipmanların şehirdeki hastanelere teslim süreçlerini takip etmek üzere kullanılanPPE Token sabit coinini yarattı. 11 hastaneye toplam 200.000 maske tedarik ederken bağışçılardan ve teslimatı gerçekleştirenlerden, bağışları alan hastanelere kadar tüm paydaşlar için süreci şeffaf hale getirdik. 18.000 maske yardımı alan Maimonides Tıp Merkezi'ne yapılan böyle bir teslimatınvideosunu izleyebilirsiniz.

Binance Charity Kıdemli Başkan Yardımcısı Jarred Winn ABD bağışlarına yönelik hedefleri hakkında, "Misyonumuz, blockchain teknolojisinin hayır kurumlarında şeffaflığı mümkün kılarak yardımlarımızın etkinliğini artırdığını göstermek" dedi.

Hayır işlerinin blockchain üzerinden nasıl şeffaf bir şekilde yapılabileceğine dair tüm süreç hakkında daha fazla bilgi edinmek içinbu makalemizi okuyabilirsiniz.

Güney Afrika

COVID-19 küresel bir pandemi, bu nedenle dünyanın neresinde görülürse görülsün bu hastalıkla mücadele etmeliyiz. Güney Afrika, 73.533 vaka ve 1.568 ölümle Afrika'nın pandemiden en kötü etkilenen ülkesi oldu.

Mayıs ayı ortalarında Binance Charity, Western Cape'teki Sağlık Departmanına ve Güney Afrika'daki diğer hastanelere bağış olarak 15.000 koruyucu kıyafetgönderdi. Önümüzdeki birkaç hafta içinde ülkeye gönderilmek üzere 20.000 maske de sipariş ettik.

Western Cape Sağlık Departmanından Simon Kaye, Binance Charity'ye yazdığı mektupta "COVID-19 pandemisiyle mücadelemizde Güney Afrika'ya yapılan yardımlar için en derinden şükranlarımızı ve minnettarlığımızı sunmak istiyoruz. Teslim edilen kutuların yanındaki not ('Dayan Güney Afrika! Bu zor zamanların üstesinden beraber geleceğiz!') çok hoş bir sürprizdi ve bize güç verdi" dedi.

Türkiye

COVID-19'dan büyük ölçüde etkilenen bir diğer ülke de onaylanmış 179.831 vaka ve 4.825 ölümle Türkiye oldu. Türkiye aynı zamanda Binance Charity'nin yardım gönderdiği ilk ülkelerden biriydi.

Binance Charity nisan ayının başlarında Türkiye Sağlık Bakanlığına 40.000 N95 maske ve 10.000 koruyucu kıyafet teslim etti. Binance CEO'su Changpeng Zhao (CZ), Türk Binance kullanıcılarınısosyal medya aracılığıyla pandemi süresince güçlü kalmaya teşvik etti.

Ve sizlerin de devam eden desteği sayesinde pandemiyle hep birlikte savaşabileceğiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ