Bu yazımızda sizlere Cozy Finance Nedir? sorusunun cevabını verecek ve sistem ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Cozy Finance Nedir?

Bu yazımızda sizlere Cozy Finance Nedir? sorusunun cevabını verecek ve sistem ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Cozy Finance Nedir?  

Ethereum tabanlı finansal uygulamalara (DeFi) yatırılan varlıkların değeri 1 milyar doların altından 9 milyar doların üzerine çıktı. Geliştiriciler, varlıklarını yönetmeleri için yararlı yollar yaratarak kullanıcılar için muazzam bir değerin kilidini açtı. Ancak bu kullanıcılar, geri dönüşü olmayan teknik güvenlik açıkları gibi yeni risk biçimleriyle karşı karşıyadır.

Güvenilir ve “DeFi-native” risk yönetimi araçlarının eksikliği, bir kullanıcı akınının alana girmesini ve açık ve izinsiz ürünlerin avantajlarından yararlanmasını engeller.

Bu nedenle, merkezi olmayan finans için risk yönetimi yazılımı geliştiren bir şirket olan Cozy Finance'i duyuruyoruz.

Yıllardır açık ve topluluk odaklı ürünler geliştiren seri girişimciler olarak, dönüştürücü potansiyele gerçekten inanıyoruz ve sürdürülebilir büyümenin riskleri yönetmek için güvenilir ve yerel araçlar gerektirdiğinin farkındayız. Misyonumuz bu araçları sağlamaktır.

Bu misyon doğrultusunda Electric Capital, Variant Fund, Dragonfly Capital, Robot Ventures, Slow Ventures, Kain Warwick (Synthetix'in kurucusu), Spencer Noon, Ed Moncada (Blockfolio'nun kurucusu), Volt Capital ve diğerleri yatırımcılar arasında yer alıyor.

Cozy nedir?

Cozy, otomatikleştirilmiş ve güveni en aza indirilmiş Koruma Piyasaları için açık kaynaklı bir protokoldür. Koruma Piyasaları, akıllı sözleşme saldırısı nedeniyle fon kaybı gibi önceden tanımlanmış koşullara karşı koruma sağlamanıza ve almanıza olanak tanır. Herkes Koruma Pazarları oluşturabilir ve kullanabilir.

DeFi uygulamaları risklidir ve fonlar düzenli olarak kaybedilir. Bir DeFi uygulamasında varlıklarınızı kaybetmekten endişe ediyorsanız, koruma almak için Cozy'yi kullanabilirsiniz. Uygulamanın para kaybetme olasılığının düşük olduğunu düşünüyorsanız, koruma sağlayarak faiz kazanmak için Cozy'yi kullanabilirsiniz. Ve o uygulama için koruma sağlayacak bir pazar henüz mevcut değilse, Koruma Pazarları dediğimiz yeni bir ilkel kullanarak onun için bir pazar oluşturabilirsiniz.

Koruma almak için kullanıcılar, koruma istedikleri bir koşulla koruma piyasasını seçerler ve o piyasadan varlık ödünç alırlar.

Paranız sayfasında teminat yatırın

Korumalı Borçlanma sayfasında bir Koruma Pazarı seçin

Bu Koruma Pazarından varlık ödünç alın

Ödünç alınan varlıklar kullanıcının cüzdanına aktarılacaktır. Borçlular, ödünç alınan varlıklarını geri ödeyene kadar bir faiz oranı öderler.

Koşul yerine getirilirse, borçlar iptal edilir ve borçlu teminatını serbestçe çekebilir.

Koruma Sağlamak

Koruma sağlamak için, kullanıcılar stake yapmak istedikleri bir koşulla koruma pazarını seçer ve o pazara varlık tedarik eder.

Koruma Sağla sayfasında bir Koruma Pazarı seçin

Bu Koruma Pazarına varlık tedarik edin

Tedarikçiler, tedarik edilen varlıklarını geri çekene kadar bir faiz oranı kazanacaktır.

Koşul sağlanırsa borçlar iptal edilir ve tedarikçi koruma piyasasında kalan fonlardan payını geri alabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ