Tulip Trust konusu her geçen gün daha da heyecanlanıyor.

Craig Wright, 9.5 Milyar $ Değerindeki  16.404 Bitcoin (BTC) Adreslerinin Listesini Sağladı. O Gerçek Satoshi mi?

14 Ocak'ta, Bitcoin (BTC) 'nin gerçek yaratıcısı olduğunu iddia eden Avustralyalı girişimci Craig Wright, merhum bilgisayar bilimcisi Dave Kleiman ile birlikte madencilik yaptığı ve yazının yazıldığı sırada 9.5 milyar dolar değerindeki 1.1 milyon BTC’nin bulunduğu özel anahtarlarla ilgili olarak Güney Florida ABD Bölge Mahkemesi'ne uyum bildirimi yaptı.

"Tulip Trust" a erişmesi beklenen "gizemli" gümrüklü kuryenin 1 Ocak'ta gelmesi gerekiyordu. Ancak, Wright'a göre, onun kilidini açmak için gerekli olan birkaç anahtara erişemiyordu. Hakim nChain patronuna 3 Şubat'a kadar "gölgelerden" kurye masasına daha fazla açıklık getirmesini emretti.

Ancak, en son mahkeme başvurusu Wright ve Kleiman mülkü için dramatik bir değişim sunuyor. Ölen programcının kardeşi Ira Kleiman'ı temsil eden avukatlar, mahkemeden en son mahkeme öncesi 90 günlük sürenin uzatılmasını talep etmek için hızlı bir başvuruda bulundu. Wright'ın kurye hakkında ek bilgi vermeden 16,404 adreslik bir liste sunduğunu iddia ediyorlar. Bu argümanın hâkim için yeterince zorlayıcı olup olmayacağı henüz görülmemekte.

Wright'ın esrarengiz Bitcoin serveti, kripto para birimi alanındaki en büyük hikayelerden biri oldu. BTC servetine erişimi varsa, bu çok sayıda Wright eleştirmenine büyük bir darbe olacak ve yükselen Bitcoin SV (BSV) forkuna büyük bir baskı yapacaktı.

Ancak, eğer bu sadece başka bir ayrıntılı yalansa, bu durum Wright’ın bir kez daha yüzünde bir yumurta ile sonuçlanır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ