2018'de Bitcoin’in SV güçlü savunucusu Craig Wright, Dave Kleiman'ın varisleri tarafından dava edildi. Bitcoin'in ilk günlerinde Wright’ın eski iş ortağıydı.

Craig Wright, Kleiman Davasının 165.000 Dolar Tutan Masraflarını Ödemek Zorunda

2018'de Bitcoin’in SV güçlü savunucusu Craig Wright, Dave Kleiman'ın varisleri tarafından dava edildi. Bitcoin'in ilk günlerinde Wright’ın eski iş ortağıydı. Dava, Wright'ın Kleiman’ın şu anda 5 milyar dolar değerinde olan 1.1 milyon bitcoin haklı varlığını dolandırdığını iddia ediyor.

CSW Yasal Ücretlerde 165.000 Dolar Ödemeli

Kendini Satoshi Nakamoto ilan eden Wright’ın  aleyhindeki dava devam ederken, Wright'a bir mahkeme belgesine göre toplam 165.000 $ tutarında yasal ücret ödemesi emredildi. Hâkimin bazı ücretleri kaldırdığını, ancak faturanın hala büyük bir şey olmadığını belirtmek gerekir.

Bu yasal ücretler, iki hareketin davası boyunca yapılmıştır. Wright'ın iddia edilen Bitcoin holdingleri hakkında gerekli belgelerin üretimi ile ilgili.

Kleiman’ın avukatları başlangıçta bazı masrafları ve çoğunlukla ücretleri içeren 658.581 dolar istedi. Ancak hakim, avukatların fazladan ücret talep ettiğini ve ne üzerinde çalıştıklarını açıkça açıklamadan

Savaş Başlıyor

Olayların son turunda Craig Wright, Satoshi’nin 1 milyon bitcoininin uzun zamandır beklenen özel anahtarları için ayrıcalık aradı.

CSW karısının, Wright'ın yakın zamanda tanımladığı ve diğer iki Tulip Tröstünden farklı olduğu bir trust olan Tulip Trust 3 için hukuk müşaviriyle uğraştığını açıkladı. Bu tarihe kadar, bunlardan herhangi birinin anahtarı açıklanmadı.

İleride, Yargıç Bruce Reinhart, Wright'ın mahkemeye dava boyunca sahte çeşitli belgeler sunduğunu ve dolayısıyla imtiyaz iddialarını reddettiğini belirtti.

“Kelime işlemci yazılımı ve kalemi olan herkes tarafından kolayca oluşturulabilecek bu tür bir belgeye güvenmeyi reddediyorum.”

 Anahtarlarda neler olacağını ve CSW'nin sonunda anahtarları açığa vurup açmayacağını görmek ilginç olmaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ