Crypto.org Zincirine paralel çalışan Ethereum Sanal Makinesi (EVM) zinciri Cronos, yeni bir gelişme duyurdu.

Cronos, DeFi Uygulamalarına Veri Sağlamak İçin Popüler Altcoin İle Ortaklığa Gidiyor

Crypto.com'un Cronos'u, geliştiricilere DApp'leri için güvenilir finansal piyasa verileri sağlamak için Chainlink Price Feeds ile entegre oluyor. Ethereum ve EVM uyumlu zincirlerden gelen yazılımlar, Crypto.com'un kullanıcı tabanının ve Particle B'nin finansmanının desteğiyle anında Cronos'a taşınabilir.

Yeni ortaklık

Crypto.org  Zincirine paralel çalışan Ethereum Sanal Makinesi (EVM) zinciri Cronos, yeni bir gelişme duyurdu. Yakında Cronos, DeFi uygulamalarına harici finansal piyasa verileri sağlamak için Chainlink Fiyat Akışlarını entegre edecek. Bu önerilen oracle çözümü sayesinde, Cronos geliştiricileri güvenilir ve güvenilir merkezi olmayan fiyat kehanetlerine erişebilecekler. Farklı dijital ve geleneksel varlıklar, diğerlerinin yanı sıra gelişmiş DEX'ler, türev piyasaları, borç verme/ödünç alma protokolleri ve varlık yönetimi hizmetleri tarafından zincir üzerinde fiyatlandırılacaktır.

Crypto.com'un CEO'su ve kurucu ortağı Kris Marszalek şunları söyledi:

Amacımız, güvenli ve güvenilir merkezi olmayan oracle ağları sağlamak için tam spektrum sağlamaktır ve entegrasyon, çalışması için oracles, özellikle fiyat feed'lerine ihtiyaç duyan DApp'lere fayda sağlayacaktır.

En son işbirliği, Crypto.com ve Chainlink Labs arasında gerçekleşen ikinci işbirliği anlamına geliyor. Halihazırda Chainlink Fiyat Beslemeleri, Crypto.com DeFi cüzdanı tarafından kullanılıyor. Ayrıca, CRO/USD ve CRO/ETH için Chainlink Fiyat Beslemeleri, Ethereum ana ağında yayında. Fiyat verileri, DApp'ler tarafından Crypto.com'un zincir üzerindeki yerel token CRO'sunu fiyatlandırmak için kullanılır, böylece faydasını artırır.

Cronos ve blockchain teknolojisi

Özellikle, Cronos'un EVM zinciri Ethermint üzerine inşa edilmiştir. İkincisi, bir Cosmos yazılım devkit (SDK) geliştirme çerçevesidir. Ethermint, Ethereum ile tamamen uyumlu ve birlikte çalışabilir, ölçeklenebilir ve yüksek verimli Proof-of-Stake blok zincirlerinin başlatılmasında faydalıdır. 20 Temmuz 2021'de test ağını başlatan Cronos, şimdi platformunda yeni projelere imza atıyor. Herhangi bir Ethereum ve EVM uyumlu zincirden gelen projeler hızla Cronos'a taşınabilir. Taşıma, Particle B'nin 100 milyon dolarlık CRO EVM Fonu tarafından desteklenmektedir. Crypto.com'un 10 milyonu aşan kullanıcı tabanına erişim de süreci destekliyor.

Yaklaşan Cronos ve Chainlink Price Feeds entegrasyonu, kolay olduğu için önerildi. Ayrıca, entegrasyonun DeFi projeleri için on milyarlarca doları güvence altına aldığı kanıtlandı. Gerçek zamanlı fiyat beslemeleri oluşturmaya ek olarak, Chainlink'in veri toplama modeli, sabit çalışma süresini ve sızmaya karşı direnci korumak için bir oracle altyapısına sahiptir.

Entegrasyonla mümkün olan kullanım örnekleri, para piyasaları için teminat varlıklarının değerlenmesi ve tokenize edilmiş varlıklar için döviz kurlarının belirlenmesidir. Vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerini sona erdirmek, limit emir koşullarını izlemek, stake ödüllerini hesaplamak ve algoritmik stabilcoinleri yeniden dengelemek diğerleridir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ