Cronos Accelerator, DeFi ve GameFi uygulamalarında yaratıcılara ve inşaatçılara fon sağlamayı amaçlıyor.

Cronos, DeFi ve Web3 Projelerini Desteklemek için 100 Milyon Dolarlık Hızlandırıcı Programı Oluşturuyor

Cronos Accelerator, DeFi ve GameFi uygulamalarında yaratıcılara ve inşaatçılara fon sağlamayı amaçlıyor. Cronos Hızlandırıcı programı, DeFi ve Web3 oyun projelerini desteklemek için tasarlanmış 10 haftalık kohort tabanlı bir programdır. Seçilen geliştiriciler, 100.000 ila 300.000 ABD Doları arasındaki tohum yatırımlarına erişebilecek

Crypto.com'un kuluçka kolu Salı günü yaptığı açıklamada, yeni blok zinciri projeleri üstlenen geliştiricileri desteklemek için 100 milyon dolarlık bir hızlandırma programı başlattığını söyledi.

Crypto.com tarafından desteklenen bir blockchain ağı olan Cronos, programın fon ve mentorluk arayan gelişmiş DeFi, Web3 oyun ve altyapı alanındaki projelere yardımcı olmayı amaçladığını duyurdu.

10 haftalık kohort tabanlı programa kabul edilenler, ekosistem içinden mentorlara atanacak. Her yıl, her birinde ortalama on startup bulunan 3-4 grup olacaktır. Üyeler, protokol oluşturmayla bağlantılı konulara değinen haftalık atölye çalışmalarına katılma fırsatına sahip olacaklar.

Cronos Accelerator, Mechanism Capital, Spartan Labs, IOSG Ventures, OK Blockchain Capital ve AP Capital dahil olmak üzere yatırım, mentorluk ve atölye çalışmaları için kilit ortaklarla bir bağlantıya sahiptir.

Cronos Genel Müdürü Ken Timsit yaptığı açıklamada, "Cronos Accelerator aracılığıyla, operasyonlarının neredeyse her alanında destek sağlayarak ekosistemin büyümesine içtenlikle yardımcı olmak isteyen projelerin potansiyelini geliştirmek istiyoruz" dedi.

Seçilen projeler ayrıca Cronos Labs ve diğer yerleşik risk sermayedarlarından 100.000 ila 300.000 ABD Doları arasında değişen tohum yatırımları alma şansına sahip olacak. Sosyal medya ve AMA web seminerleri aracılığıyla tanıtımlar yoluyla pazarlama desteği ve Cronos'un kullanıcı tabanına erişim sağlanacak.

Timsit, Blockworks'e, mevcut piyasa düşüşünün, kurucuların kullanıcı sorunları hakkında daha fazla düşünmesi için iyi bir zaman olduğunu, erken evlat edinen token ödüllerinin daha az etkili olduğunu söyledi.

"Yumuşak bir pazar ortamı, bir başlangıç hızlandırıcı başlatmak için çekici bir zaman olabilir, çünkü bir hızlandırıcının değer önerisi, ürün pazarına uygun hale getirmek için bir ürün fikrini yinelemek ve ince ayar yapmakla ilgilidir" dedi.

Duyuru, Crypto.com'un Web3 hedeflerini yönlendirmeye yardımcı olmak için eski Bittrex yöneticisi Kwon Park'ı yeni genel müdürü olarak atamasından iki haftadan kısa bir süre sonra geldi. Yakın tarihli bir piyasa düşüşüne rağmen, bazı kripto şirketleri büyük yatırımlar yoluyla iş fırsatlarını artırmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Rarible kısa süre önce AcceleRari adlı kendi hızlandırıcı ve hibe programını başlattı. Bir satış konuşması süreci kullanarak, beş NFT projesi Rarible'ın protokol ekibinden destek ve kaynak kazanacak. Sandbox'ın ana şirketi Animoca Brands, Şubat ayında benzer bir 30 milyon dolarlık Lonca Hızlandırıcı Programı duyurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ