Meksika merkezli Latam kripto para borsası işleten Bitso, Kolombiya'da bir havale hizmeti başlattığını duyurdu.

Bitso, Kolombiya

Şirket şimdi Kolombiya'daki müşterilerinin platformda dolar sabit paraları kullanarak havale göndermesine ve almasına izin verecek. Borsa, Circle ile ortaklaşa geçen yıl Meksika'da benzer bir hizmet başlattı.

Bitso, Havale Programını Kolombiya'ya Genişletiyor

Borsalar, kriptoyu sınırlar arasında değer aktarmak için yararlı bir araç olarak benimsiyor. Latam'da birçok ülkede faaliyet gösteren Meksika merkezli bir borsa olan Bitso, bu hafta Kolombiya'da bir havale hizmetinin başladığını duyurdu. Bu yeni hizmetlerle Kolombiyalı kullanıcılar, borsa platformunda dijital dolar kullanarak havale gönderip alabilecekler.

Hizmet, ABD'den ve ABD'ye gönderilen havalelere odaklanacak ve borsaya göre, geçen yıl boyunca gönderilen havalelerin önemli bir büyüme gösterdiği destinasyonlardan biri. Şirket, bu hizmetin hangi şekilde sunulacağını belirtmese de, Meksika'da değer transferi için bir araç olarak Circle'ın usd parasını (USDC) kullanan Bitso'nun Shift girişimine benziyor.

Shift girişimi, Meksika'da önemli bir başarı elde etti ve yalnızca bu yıl havalelerde işlenen bir milyar hacme ulaştı. Bu, şirketin geçen yıl işlediklerine göre %400'lük bir artışı temsil ediyor.

Stablecoin ile Güçlendirildi

Bitso'nun havale teklifinin temel direklerinden biri, bu transferlerin volatilite endişesi duymadan ve süreçte değer kaybetmeden geçmesine izin veren stablecoin'lerle ilgili. Bitso'nun Kolombiya'daki yöneticisi Emilio Pardo konuyla ilgili şunları söyledi:

Bu işlemler volatiliteden hiç etkilenmez. Kullandığımız stabilcoinlerin fiyatı, dolar ve parite ile uluslararası döviz piyasasına bağlıdır, enflasyonu yenmek için büyük bir fayda sağlar.

Bitso'nun hareketi, Kolombiya havale piyasasının ilgili bir bölümünü ele geçirmeyi amaçlıyor ve diğer şirketlere kıyasla kripto tabanlı havalelerin faydalarını sunuyor. Bu konuda Pardo şunları söyledi:

Ülkede bu hizmeti başlattığımız için çok heyecanlıyız. Temel amacımız kriptoyu kullanışlı hale getirmek ve bu da Kolombiyalıların dijital paralarını güvenle kullanabilmeleri için büyük faydalar sağlıyor.

Bitso, piyasanın yaşadığı gerileme nedeniyle kısa süre önce bir dizi işten çıkarma açıklayan borsalardan biri. Ancak şirket, bu yıl Kolombiya'ya başarılı bir şekilde genişledi ve burada Bitso+ programı ile verim bazlı ürünler de sunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ