Küresel kripto borsası Crypto.com, IG Group'un iki borsa platformundaki hisselerini satın alarak Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yerini güçlendirmeyi planlıyor.

Küresel kripto borsası Crypto.com, IG Group'un iki borsa platformundaki hisselerini satın alarak Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yerini güçlendirmeyi planlıyor. Crypto.com, ABD tarafından düzenlenen Kuzey Amerika Türevleri Borsası (Nadex) ve Küçük Borsayı 216 milyon $ karşılığında satın aldığını duyurdu. Anlaşmanın, düzenleyici onayın ardından 2022'nin ilk yarısında tamamlanması bekleniyor.

Crypto.com, Borsaları Satın Alarak ABD'deki Müşterilerine Geleneksel Enstrümanlar Sağlayacak

Her ikisi de Chicago'da yerleşik olan Nadex, perakende yatırımcılara türev ürünler sunarken, Small Exchange vadeli işlem teklifleriyle tanınır ve Crypto.com'un ABD'deki müşterilerine geleneksel enstrümanlar sağlamasına olanak tanır. Kripto borsasının kurucu ortağı ve CEO'su Kris Marszalek, amacın müşterilere finansal bağımsızlık elde etmek için güvenilir, güvenli ve düzenlenmiş bir platform sunmak olduğunu söyledi. Duyuruya göre, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından düzenlenen Nadex, ikili opsiyonlar, çağrı spreadleri ve Touch Bracket (“nakavt”) sözleşmeleri sunuyor. Öte yandan, Küçük Borsa, ilk kez gelenleri çekmek için daha küçük, daha sermaye verimli vadeli ürünler sağlar.

Crypto.com Adını Duyurmaya Devam Ediyor

En son satın alma, Crypto.com'un ABD'de bir isim yapmak için yaptığı harcama çılgınlığına katkıda bulunuyor .Daha önce de bildirildiği gibi, şirket NBA'in Los Angeles Clippers ve NBA takımlarının evi Staples Center'ın isim haklarını satın almak için AEG ile yaptığı 700 milyon dolarlık anlaşmayla manşetlere taşındı. Los Angeles Lakers, 20 yıldır. Kripto para birimi şirketi ayrıca itibari para yatırma ve çekme işlemlerini düzene sokmak için çalışıyor. Circle tabanlı USD Coin (USDC) cüzdanlarına ABD doları banka transferlerini etkinleştirmek için Circle API ile entegrasyonunun ardından borsa, kurumsal müşterileri için dolar yatırma ve çekme işlemlerine izin vermek için devlet tarafından kiralanan Silvergate Bank ile ortaklık kurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ