Crypto.com CEO'su Kris Marszalek, yakın zamanda gerçekleşen bir saldırıda 400 hesabın ele geçirildiğini kabul etti, ancak müşteri fonlarının herhangi bir tehlikede olmadığını söyledi.

Crypto.com CEO'su Kris Marszalek, yakın zamanda gerçekleşen bir saldırıda 400 hesabın ele geçirildiğini kabul etti, ancak müşteri fonlarının herhangi bir tehlikede olmadığını söyledi.

Crypto.com CEO'su Kris Marszalek, Bloomberg'e kripto borsasının bu hafta başlarında bildirildiği üzere bir güvenlik ihlaline maruz kaldığını doğruladı. Çarşamba günü Bloomberg TV'ye çıkan Marszalek, borsanın uğradığı siber saldırıdan yaklaşık 400 hesabın etkilendiğini belirtti. Marszalek, saldırganların etkilenen hesaplardan yetkisiz çekimler gerçekleştirdiğini ancak şirketin dalgayı hızla durdurabildiğini belirtti.

 Etkilenen Tüm Hesaplar Tamamen Geri Ödendi

“Müşteri fonlarını çok hızlı bir şekilde durdurduk, para çekme işlemlerini duraklattık, düzelttik yaklaşık 13/14 saat İçinde tekrar çevrimiçi olduk ve aynı gün içinde, etkilenen tüm hesaplar tamamen geri ödendi. bu nedenle herhangi bir kayıp olmadı., ”dedi CEO röportaj sırasında. Marszalek, kripto borsasının güvenlik ihlaline ilişkin otopsi üzerinde hala çalıştığını ve sonucun önümüzdeki birkaç gün içinde şirketin blogunda yayınlanacağını belirterek hırsızlığın kesin parasal değerini doğrulamadı.

 

Hırsızlığın 33 Milyon Dolar Civarında Olduğu Bildirildi

Daha önce bildirildiği gibi, güvenlik uzmanları ve zincirleme analistler, Crypto.com'dan yaklaşık 33 milyon dolarlık şüpheli para çekme işlemlerinin izini sürmüştü. Hırsızlığın en az 4.830 ETH (15 milyon dolar) ve 444 BTC'den (18,5 milyon dolar) oluştuğuna inanılıyor. Bununla birlikte, kripto borsasının CEO'su, ihlalden kaynaklanan herhangi bir önemli finansal yansımayı reddetti. Bilgisayar korsanları tarafından çalınan miktara değinen Marszalek, işin büyüklüğü göz önüne alındığında sayının "önemli derecede önemli" olmadığını söyledi. Dün bildirildiği üzere, analiz şirketi PeckShield, çalınan kripto para birimlerinin yarısının TornadoCash kullanılarak yıkandığını detaylandıran blockchain verilerini aktardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ