Bu yazımızda sizlere Crypto.com Coin (CRO) Nedir sorusunun detaylı cevaplarını vermeye çalışacağız. Projeyi derinlemesine bir analiz edelim.

Crypto.com Coin (CRO) Nedir? Tüm Detaylarıyla CRO Coin

Bu yazımızda sizlere Crypto.com Coin (CRO) Nedir sorusunun detaylı cevaplarını vermeye çalışacağız. Projeyi derinlemesine bir analiz edelim.

Crypto.com Coin (CRO) Nedir?

Diğer kripto para birimi devlerinin çoğunun aksine, Crypto.com kripto para biriminin küreselleşmesini hedefliyor. Bununla birlikte şirket, her ödemede en çok tercih edilen yöntem olarak kripto para birimini kurmayı ve yaygınlaştırmayı planlıyor. Bu nedenle, nihai hedef aynı zamanda her ön ve arka uç ödemeye güç sağlamak için kripto para biriminin sonsuz potansiyelini küresel olarak resmileştirmek olmaya devam ediyor.

4 yıllık nispeten daha küçük bir varoluş dönemi boyunca, Crypto.com ödeme kolaylığının her yönünü denedi ve büyük ölçüde başarılı oldu. Örneğin, devrim niteliğindeki ödeme ve ticaret firmasının ödül kartları, çok sayıda banka kartı, mobil ödeme uygulamaları ve ayrıca web sitesi tabanlı ticaret ve değişim erişimi ile yaptığı deney.

Crypto.com'un ana direği, yalnızca ayrıcalıklı bir özellik olmaktan ziyade ayrılmaz doğasına dayanmaktadır. Örneğin, kripto adı tarafından sağlanan cüzdan, hemen hemen her büyük kripto para birimine özgüdür. Bunlar, ilk devrim niteliğindeki Bitcoin'i, en büyük yerleşik ve büyüyen kripto para birimi Ethereum'u ve ticaretin diğer şampiyonlarını içerir.

Şirket için ilk kurulum, bugünkü varlığından oldukça farklıydı. Firma alana Monaco Technologies GmbH adıyla girdi. 2016 yılında alana çıktıktan sonra firmanın crypto.com alan adına ulaşması iki yıl daha sürdü. Bununla ilgili hikaye, biraz sonra tartışılan tamamen farklı bir destan.

Kurucu Ekip

İlk cephede, şirket fikri tek bir zihinden doğdu ve bir ekiple rezonansa girdi. MCO'nun kuruluşunun arkasında ortaya çıkan en önemli isim Kris Marszalek'inki. Adam, daha sonra Monaco Technologies'i kurmadan önce portföyünün arkasında büyük miktarda deneyime sahipti.

Çeşitli çabaları, aynı zamanda tüm Asya bölgesi için bir numaralı yerleşik indirim perakendecisi olan Ensogo'nun CEO'suna kadar uzanıyordu. Kris, daha önce iBuy ve BeeCrazy grubu gibi büyük isimlerle de uğraşmıştı. Bütün bunlar, adamı kripto para birimi için daha geniş ve çok yönlü bir uygulama tasarlamaya yöneltti. Monaco Technologies'in ilk kurulumunda öne çıkan diğer isimler, Baş Finans Sorumlusu olarak liderlik rolünü üstlenen Rafael Melo, Kurumsal Gelişim Başkanı'nın kritik görevine atanan Bobby Bao ve gerçekleşen Gary Or'dan oluşuyordu. Baş Teknoloji Sorumlusu'nun vizyoner ve fütürist bayrak taşıyıcısı olmak.

Crypto.com'a Geçiş

Monaco Technologies'in crypto.com alan adına taşınmasının arkasındaki tüm efsane, bir gerilim hikayesinden başka bir şey değildir. O günlerde, kimse kripto para birimini tanımazken, onu kullanmak şöyle dursun, Matt Blaze adlı bir kriptoloji profesörü, kendi yetkisi altında crypto.com için alan adını kaydetmişti. Bu, 1990'ların başlarında gerçekleşti, bu yüzden adamın ona ne kadar süre bağlı kaldığına dair bir açıklamaya neredeyse hiç gerek yok. Doğal olarak, kripto para birimi ilerledikçe ve kuruluşlar için ödüller kazandıkça, crypto.com'un etki alanı büyük oyuncular tarafından satın alındığı için ateş altına girdi. Ancak Matt, isminden vazgeçmek için tavrından vazgeçmeyi reddetti.

Pennsylvania Üniversitesi araştırmacısına göre, fikir kripto paranın kutsallığını korumaktı. Onun fikri, her ikisinin de iyileştirilmesi için kriptografinin kimliğini kripto para biriminden farklı tutmaktı. Ancak, 2018 yılında, daha az beklenen olayların ardından Matt, alan adını Monaco Technologies'e sattı. O zamandan beri, fiyat veya üzerinde anlaşılan ideoloji hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Finans uzmanları, alan adı fiyatının belirtilen zamanda 10-15 milyon dolar aralığında olduğunu tahmin ettiler. Monaco, profesöre resmi web sitesinde teşekkür etti ve yolculuğa ileriye doğru başladı.

İki Kripto Paranın Arka Planı

MCO için ilk patlama MCO tokenıyla başladı. Monaco ayrıca bağlantı kuran insanlar için bir dizi özellik ve avantaj içeriyordu. Bununla birlikte, daha sonra CRO tokenının ve kripto zincirinin piyasaya sürülmesi, acemi olanların anlaması için işleri biraz karmaşık hale getirdi. Olayların ortaya çıkışı basitçe kronolojik bir sırayla anlaşılabilir

MCO Tokenı

Monaco Technologies, kurulduktan sonra, ilk kripto para birimi form tokenı olan MCO kripto parasını piyasaya sürdü.

Şirket, satışı Mayıs 2017 ile Haziran 2017 arasındaki dönemler arasında bir ay boyunca onayladı. İlk denemede, şirketin daha sonra pazarlama stratejilerine ve araştırma büyümesine yatırım yapmak için yaklaşık 27 milyon ABD Doları fon topladığını gördü. Tokenın Binance platformunda listelenmesi birkaç ay sonra gerçekleşti ve ilk olarak MCO tokenının takas ve ticaret amacıyla kolayca tanıtıldığını gördü. Daha sonra, yıl sonunda, MCO zaten bir milyarın üzerinde gelir ve güçlü bir pazar konumundaydı.

Şirket, MCO tokenı aracılığıyla aşağıdakilerin özelliklerini tanıtmayı ve geri getirmeyi amaçladı:

Çeşitli isimler ve listelerde çekici ve ödüllendirici ödeme kartları

Doğrudan satıcı ödemeleri için uluslararası kart sağlama

MCO belirtecinin değişimini ve kullanımını kolaylaştırmak için mobil uygulamanın tanıtımı

Bununla birlikte, şirketin daha sonra crypto.com alanına taşınmasıyla fikir biraz değişti. Crypto, MCO'yu adanmış ve ilgili kullanıcılar için bir alıkoyma belirteci olarak görmeyi amaçladı. Bu sayede, müşteriler için değişim ve ödeme yoluyla daha yüksek ödül ve getiri inancını geliştirdiler ve böylece Crypto.com Coin (CRO) ortaya çıktı.

CRO Coin

ERC-20 tokenı parametre ve standart seti üzerinde çalışan CRO Coin, Crypto.com topçusundaki en yeni silahtır. CRO Coin, kullanıcının ön ödeme sıkıntısı için jeton gereksiniminin amaçlanan sonucudur. Firma, CRO'yu her türlü satıcı ve hizmet ödeme medyası için kullanmayı ve dağıtmayı hedefliyor ve onu öncü olarak kurmayı veya tüm fiat para birimlerini değiştirmeyi hedefliyor.

CRO token, Crypto.com'un yerel blok zincirinde çalışır ve kullanıcılara çok sayıda seçenek sunar. Firma, MCO'yu elinde tutan müşterilere CRO tokeninin airdrop'larını başlattı ve ardından gerçekleştirdi. Token, tüm dijital ödeme araçları, uygulamalar, önceden var olan kartlar ve Crypto.com tarafından sağlanan diğer seçenekler aracılığıyla takas, ticaret, yatırım ve harcama için kullanılabilir.

CRO Token için İdeoloji ve Yürütme

Crypto.com bugüne kadarki tüm çabalarında, her mod ve fatura masası aracılığıyla her ödemenin önde gelen ve devrim niteliğindeki yöntemi olarak kripto para birimini kurmak olan tek ve birincil hedefe açıklık getirdi. CRO tokenı, Crypto.com'un stratejik bir temelde başlatılan ve dağıtılan fikiriydi. Belirtilen zamanda 400 milyon $ 'ın üzerinde bir değere sahip bir pazara sahip olan CRO tokenlerinin airdropu, MCO tokenini tutan kullanıcılara yönelikti.

Bu sayede, MCO elde tutulabilir seçenek haline geldi. Kullanıcılar kredi kartları ve ayrıca CRO'nun ticareti ve harcamalarında şımartmak için teklifler aldılar. Düşüşler daha sonra 12 aydan uzun bir süre boyunca gerçekleşti ve CRO tokeninin pazar payında da önemli bir artış buldu. Token hacminin sıklığı, düşürme işlemi sırasında 30 günlük belirli bir zaman diliminde yaklaşık 170 milyona kadar çıktığı tahmin edildi.

Görüntünün ortadan kalkması ve saklama süresinin tamamlanması ve tozun atılmasıyla CRO, organizasyon için özel kripto zincirinde çalışan tercih edilen değişim modu haline geldi. Dağıtım ve işlem özgürlüğü ağı, başından beri merkezi olmayan bir yapıdaydı. Defter sistemi güvenlik yönüyle ilgilendi ve her işlem daha sonra blok zinciri planında bir iz olarak kaldı.

Crypto.com'un CRO tokenının tanıtımı yoluyla sağladığı bazı kesin özellikler ve avantajlar şunlardı:

VISA ile büyük bir işbirliği: Kredi kartları VISA ile birlikte anlayış ve işbirliği içindeydi. Bu, takasın evrensel olarak ve her hamilinin ödeme aracı aracılığıyla gerçekleştirilmesini sağladı.

Uygulamanın Kapsayıcılığı: Uygulama, daha önce açıklandığı gibi çeşitli büyük kripto para birimi seçeneklerini tutma, ticaret yapma, yatırım yapma ve takas etme özgürlüğü sağlar.

Elde Tutma Yapısı: İlk elde tutma yapısı sayesinde, firma CRO tokeni için istikrarlı bir büyüme değeri sağlamıştır. Bu, kullanıcılara faydaların istikrarlı bir şekilde artmasını sağlar.

Holding faizi: Firma, token holdingleri ve daha sonra ticaretteki hoşgörü yoluyla %8'lik bir faiz uzatmayı teklif etti.

Gelecekteki Önem ve Pazar Payı

CRO tokenı için maksimum tedarik sınırı, 100 milyarlık sınırlayıcı bir değere ayarlandı. Bugünkü değer hala 18 milyar civarında bir piyasa değerine dayanıyor. Hacim bazında piyasa değerinin tipik bir değerlendirmesi, yaklaşık 45 milyon dolarlık bir pay ve şu anda 0.21 dolar değerinde olan değişken fiyatı (yazım anında) gösterir. En yüksek geri dönüşlü kullanıcı beklentileri, kullanıcının Obsidian Black kartının alıcısı olmasını sağlayabilecek CRO tokenleri için 200.000 $ değerinde net bir değere sahip olmayı içerir.

Crypto.com, paradigmanın her ucundaki tüm potansiyel kullanıcıları zincirine verimli bir şekilde entegre etmeye çalışıyor. Liste, potansiyel son kullanıcıları, perakendecileri, tüccarları, kripto tüccarlarını, alıcıları ve diğerlerini de içerir. Her satış noktasındaki her işlem için etkili bir tarama ve ödeme yöntemi gitmenin yoludur. Firma, kart takası veya barkod taraması yoluyla her fiat para birimini değiştirmeyi, modern dünya ticaret uygulamalarının gerçek fütüristik yöntemi olarak kripto para birimi tabanlı ödemeler ve değişimler kurmayı hedefliyor.

Crypto.com Coin (CRO) fiyatına bu linkten bakabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ