Güvenlik ve veri analizi firması PeckShield'e göre Crypto.com bir siber saldırıda yaklaşık 15 milyon dolar değerinde kripto para kaybetti

Güvenlik ve veri analizi firması PeckShield'e göre Crypto.com bir siber saldırıda yaklaşık 15 milyon dolar değerinde kripto para kaybetti.

Güvenlik ve veri analizi firması PeckShield'e göre, kripto borsası devi Crypto.com, yaklaşık 15 milyon dolar değerinde kripto paranın çalınması nedeniyle bir siber saldırının son hedefi haline geldi. Borsanın bazı hesaplarından en az 4.600 Ether çalındı. Analitik şirketi ayrıca çalınan kripto para birimlerinin yarısının TornadoCash kullanılarak yıkandığını detaylandıran blok zinciri verilerini aktardı.

Crypto.com Bir Gün Önce Para Çekme Hizmetlerini Durdurmuştu

Siber saldırı, kripto para borsasının bazı şüpheli faaliyetler nedeniyle para çekme işlemlerini durdurmasından sadece bir gün sonra gerçekleşti. "Hesaplarında şüpheli etkinlik bildiren az sayıda kullanıcımız var. Ekibimiz araştırdığı için kısa süre içinde para çekme işlemlerini duraklatacağız.” Ancak, Crypto.com tüm fonların güvende olduğunu vurguladı. Kripto borsası, basın saatinden itibaren hesaplarının hacklendiğine dair raporları resmi olarak doğrulamadı. Birkaç yüksek profilli kullanıcı da Ether'in Crypto.com hesaplarından çalındığına dikkat çekti, ancak borsa bu iddiaları daha önce yalanladı.

Crypto.com Önde Gelen Kripto Borsaları Arasındadır

Kripto borsası, “Bugün erken saatlerde, az sayıda kullanıcı hesaplarında yetkisiz etkinlik yaşadı” dedi. Crypto.com ayrıca birkaç saat sonra para çekme hizmetlerine yeniden başladı, ancak fonların hiçbirinin çalınmadığı konusundaki duruşunda kararlıydı. “Para çekme hizmetleri geri yüklendi. Tüm fonlar güvende, ”dedi kripto firması Twitter'da. “Birikmiş işleri temizlemek zaman alacak. Sabrınız için teşekkür ederiz.” Crypto.com, son birkaç yılda en büyük küresel kripto para borsalarından biri haline geldi. Markasını tanıtmak için çoğunlukla spor alanında olmak üzere birçok yüksek profilli sponsorluk anlaşması imzaladı. Son zamanlarda, borsanın girişim kolu, önde gelen teknoloji gazetecisi Jon Russell'ı ortak olarak kabul etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ