CryptoKitties yaratıcısı Dapper Labs, geliştiricilerin şirketin Flow blok zincirinde uygulamalar geliştirmeyi denemelerini sağlayan etkileşimli bir arayüz olan Flow Playground'un lansmanını duyurdu.

CryptoKitties Geliştiricileri, Geliştiriciler için Oyun Alanını Başlattı

CryptoKitties yaratıcısı Dapper Labs, geliştiricilerin şirketin Flow blok zincirinde uygulamalar geliştirmeyi denemelerini sağlayan etkileşimli bir arayüz olan Flow Playground'un lansmanını duyurdu.

Geliştiriciler akıllı sözleşmeler yazıp çalıştırabiliyor ve Dapper Labs “yeni kaynak odaklı programlama dili” Cadence'ı keşfedebilecekler. Dil, token odaklı varlıkları programlamayı basitleştirmek için tasarlanmıştır ve Swift ve Rust'un özelliklerini içerir.

Flow Playground ayrıca kullanıcıların misli olmayan tokenlar oluşturmasına, misli tokenlar oluşturmasına ve bir pazar oluşturmasına olanak tanır.

“Akıllı sözleşmelerin uygulanmasının acısını” hafifletmek için üretilen akış blok zinciri

Dapper Labs'ın CTO'su Dieter Shirley, Cointelegraph'a “[misli olmayan token] alanında aktif olan birçok takımın” platformla denemeye ilgi duyduğunu söyledi.

Shirley, Flow blok zincirinin diğer protokolleri kullanarak “akıllı sözleşmelerin uygulanmasının acısını” hafifletmek için inşa edildiğini de sözlerine ekledi.

Flow blockchain, Eylül 2019'da tanıtıldı ve Dapper Labs, onu “uygulamaların, oyunların ve onlara güç veren dijital varlıkların tüm ekosistemlerini desteklemek için oluşturulmuş geliştirici dostu bir blockchain” olarak tanımladı.

Warner Music ve UFC, Flow'da Dijital Varlıklar Yayınlayacak

Flow'u piyasaya sürdüğünden bu yana, Dapper Labs, büyük eğlence şirketleriyle çeşitli blok zincir tabanlı ürünler oluşturmak için birkaç ortaklık imzaladı.

Eylül 2019'da Warner Music, blockchain ekibinin, kamu zincirinde tokenleştirilmiş varlıklar oluşturmak için Dapper Labs ile çalışacağını açıkladı.

26 Şubat 2020'de Dapper Labs, karışık dövüş sanatları hayranları için bir blockchain oyununa eşlik eden blockchain tabanlı varlıkları başlatmak için UFC ile birlikte çalışacağını açıkladı. Oyun, hayranların daha sonra eğitebilecekleri ve seviye atlayabilecekleri en sevdikleri savaşçıların tokenize ifadelerine sahip olmalarını sağlayacak.

 Shirley, oyunun tokenlar için ikincil ticaret piyasaları da dahil olmak üzere gelişen bir dijital ekosistem ortaya çıkarmasını beklediğini belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ