Bu yazımızda sizlere Cudos (CUDOS) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve CUDOS Token hakkında detaylı bilgileri sunmaya çalışacağız.

Cudos (CUDOS) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi CUDOS Coin

Bu yazımızda sizlere Cudos (CUDOS) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve CUDOS Token hakkında detaylı bilgileri sunmaya çalışacağız.

Cudos (CUDOS) Nedir?

COVID-19 salgını kesinlikle teknolojinin benimsenmesini hızlandırdı. Hızlandırılan bu teknolojilerden biri de merkezi bulut bilişim hizmetidir. Bulut hizmetleri, birçok işletme için daha da önemli bir gereklilik haline geldi. Amazon'un 2. çeyrek raporlarında bile Amazon Web Servislerinin önemli bir yer tuttuğunu görebiliyoruz. Hızlandırılmış büyüme yeni değil. 2019'da AWS, bir önceki yıla göre %35 artışla 35 milyar dolar gelir bildirdi. Microsoft Azure ve Google Cloud da 2019'da 2018'e kıyasla %50'nin üzerinde bir artış bildirdi. Ancak, uzayda birçok sorunun hala çözülmemiş olduğu inkar edilemez. Merkezileştirme, veri gizliliği ve sınırlı düşük gecikme süresi seçenekleri olan bu sorunlar, birçok geleneksel bulut sağlayıcısı için hala bir endişe kaynağıdır. Bir platform, endüstriyi bozmak ve uzayda temel değişiklikler yapmak istiyor.

Cudos Ekosistemi

Cudo Compute, tüm katılımcılar için değer üretecek ölçeklenebilir bir bilgi işlem ağıdır. Platform kullanıcıları, sisteme katkıda bulunan iş cihazları için ödüller alacak. Blok zinciri geliştiricileri, zincir dışı verileri ve hesaplamayı rekabetçi oranlarda kullanarak yeni işlevlerin kilidini de açabilir. Bulut hizmetlerinin tüketicileri de yüksek derecede kişiselleştirme ile uygun maliyetli bilgi işlemden faydalanacak.

Cudos platformu, blok zincirleri dış dünyaya bağlayan bilgi işlem oracleları olarak hareket edecek akıllı sözleşmeler uygulayacak. Bu bağlantı, iş taleplerini kabul edecek ve bunları paralel olarak zincir dışı güvenli bir şekilde çalıştıracak ve ardından nihai çalışmayı orijinal kullanıcıya göndermeden önce gerekirse fikir birliğine varacak olan CVN kullanımı ile yapılacaktır. Platformu desteklemek isteyen ancak CVN olamayan herkes, hisselerini favori doğrulayıcılarına devredebilir ve katkıları için ödüller kazanabilir.

Benzer şekilde, Cudos aracılığıyla daha geleneksel hesaplama işleri yürüten donanım sağlayıcılar, ödenen ücretlerde indirim almak ve farklı iş türlerine hak kazanmak için CUDOS'u stake edebilecek. Geleneksel hesaplamanın odak noktası, başlangıçta veri merkezleri ve madencilik çiftlikleri ile video işleme olacaktır. Bununla birlikte, kullanım örnekleri, makine öğrenimi modellemesini, her tür endüstrideki simülasyonları ve biyokimya şirketleri için protein-protein yerleştirmeyi içeren çok çeşitli endüstrileri destekleyen birçok özel iş yükünü içerecektir.

CUDOS Token Nedir?

Evet! Cudos'un kendi ERC-20 tokeni bulunuyor. CUDOS tokeni, ağın blok zinciri kısmına güç sağlıyor. TÜM katılımcıların stake etmede yer almasına ve ödüller ve indirimler kazanmasına izin verecektir. Token yardımcı programlarından birkaçı şunları içerir:

CUDOS Doğrulayıcı Node’u (CVN) olmak ve ödüller almak için 2 milyon stake etmek

  • CVN'leri desteklemek için devredilen stake etme
  • CUDOS ağına güç sağlayan MoE
  • Genel bilgi işlem işlerini almaya hak kazanmak için stake etme
  • Ücretlerde indirim elde etmek için stake etme

Her CVN, daha sonra, payını devretmiş kullanıcıları nasıl dahil edeceğini seçebilecektir. Bu katılım, havuz önermeyi, ağda değişiklik önermeyi ve daha fazlasını içerebilir. Doğrulayıcılar yeterince yüksek bir puan kazandığında, yönetişim düğümler tarafından gerçekleşir. Bu, node’ların olgunluğa ve tam kullanıma ulaşmasını sağlamak içindir.

Cudos'u kullanmanın avantajları nelerdir?

Tüketici, Cudos'u kullanarak daha akıllı yönetim, daha yüksek verimlilik ve daha düşük maliyetlere kadar birçok avantaja sahip olabilir. Diğer bulut hizmetlerinden farklı olarak Cudo, tüketicilerin ihtiyaç duydukları kadar az veya çok fazla bilgi işlem gücü satın almalarına izin verecek. Bu onlara çok fazla esneklik sağlar ve ihtiyaç duyulan ek primleri ortadan kaldırabilir. Cudos platformu, insan sermayesine giden harcamaları da ortadan kaldırabilmektedir. Bu, işletmelerin iş akışlarını optimize etmesine, karar verme sürecini iyileştirmesine ve insan hatalarından kaynaklanan sorunları azaltmasına olanak tanır. Ve son olarak, bulut sağlayıcılarını Cudos'a geçiren kullanıcılar, maliyetlerde %75'İN ÜZERİNDE tasarruf edebilecekler.

Sonuç

Nihayetinde Cudos teknolojisi, gelecekte dünyamızın işleyişini değiştirecek devrim niteliğinde bir teknoloji sağladığı için dünyamızın işleyişini bozacaktır. Daha ucuz ve daha verimli teknolojiye duyulan ihtiyaç, herkes evde bilgisayar başında çalışırken eskisinden daha fazla arzu edilir hale geldi. Cudos, kripto alanında olduğu kadar bulut bilişim alanında da liderlerden biri olarak kendini gösteriyor.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ