Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkenin kripto para yasasını açıkladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkenin kripto para yasasını açıkladı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkenin kripto para yasasının "hazır" olduğunu ve "gecikmeksizin" meclise sunulacağını duyurdu.

Yerel basında yer alan NTV haberine göre, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma günü gazetecilerle yaptığı toplantıda ülkenin kripto para yasasının hazır olduğunu söyledi. Erdoğan kripto mevzuatı hakkında bilgi verirken, “Yasa hazır, en kısa zamanda meclise göndereceğiz” dedi. Gittikçe daha fazla ülke büyüyen endüstriyi düzenlerken, ülkelerdeki finansal düzenleyiciler ve hükümetler aktif olarak kripto para birimi düzenlemeleri üzerinde çalışıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Bir Ekonomik Model Uygulama Planlarını Paylaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk lirasının değer kaybetmesine karşı İstanbul'da düzenlediği basın toplantısında yeni bir ekonomik model uygulama planlarını paylaştı. Ülkenin son enflasyon dönemine değinen Erdoğan, para olayının matematikle ilgili olmadığını, ancak bir süreç meselesi olduğunu ve liranın değer artışı olasılığını ve potansiyelini ima ettiğini söyledi.“Bu anlayışla kuru bir noktaya kanalize etmeyi amaçlıyoruz. Ama döviz kuru piyasada kendi fiyatını bulacaktır” dedi.

Türkiye Mali Suçları Araştırma Kurulu Binance'e Para Cezası Verdi

Cumhurbaşkanının açıklamasının ardından devlete ait Anadolu haber ajansı, Türkiye Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun (MASAK) Binance'in Türk borsasına sorumluluk denetimleri sırasında tespit edilen ihlaller nedeniyle 8 milyon lira (751.314 $) para cezası verdiğini bildirdi. Raporda daha fazla ayrıntı verilmeksizin detaylandırıldı: BN Teknoloji'ye uygulanan para cezası, otoritenin Mayıs ayında kripto varlık hizmet sağlayıcılarını denetleme sorumluluğunu üstlenmesinden sonra türünün ilk örneği oldu. Binance Türkiye kısa süre sonra düzenleyici ve denetleyici makamlarla “açıkça” iletişim kurduğunu ve işbirliği yaptığını vurgulayan bir açıklama yaptı. Bu yılın başlarında, Türkiye, dolandırıcılık yapan birkaç borsadan sonra kripto endüstrisi için bazı kurallar ve düzenlemeler koymuştu. Türk Merkez Bankası da ödemeler için kripto para kullanımını yasakladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ