Bu yazımızda sizlere Curve DAO Token (CRV) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve CRV Coin ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Curve DAO Token (CRV) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla CRV Token

Bu yazımızda sizlere Curve DAO Token (CRV) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve CRV Coin ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Curve DAO Token (CRV) Nedir?

Curve, likiditeyi yönetmek için otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcı (AMM) kullanan sabit paralar için merkezi olmayan bir borsadır. Ocak 2020'de piyasaya sürülen Curve, artık merkezi olmayan finans (DeFi) fenomeni ile eş anlamlıdır ve 2020'nin ikinci yarısında önemli bir büyüme kaydetti.

Ağustos ayında Curve, CRV'yi kurum içi token olarak kullanan merkezi olmayan bir özerk organizasyon (DAO) başlattı. DAO, kullanıcıların yatırılan likiditesi için kullanılan birden fazla akıllı sözleşmeyi bağlamak için Ethereum tabanlı oluşturma aracı Aragon'u kullanır. Ancak yönetişim gibi konular, ağırlıkları ve diğer açılardan Aragon'dan farklıdır.

Curve'un Kurucuları Kimlerdir?

Curve'nin kurucusu ve CEO'su, kripto para birimiyle ilgili işletmelerde çeşitli deneyimlere sahip Rus bilim adamı Michael Egorov'dur.

2015 yılında, gizliliği koruyan altyapı ve protokoller oluşturan bir kripto para birimi işletmesi olan NuCypher'in kurucu ortağı ve CTO'su oldu.

Egorov aynı zamanda merkezi olmayan banka ve kredi ağı LoanCoin'in kurucusudur.

Curve'in düzenli ekibi, CRV tahsis yapısının bir parçasıdır ve ilk lansman planının bir parçası olarak iki yıllık bir hak kazanma planına göre token alacaktır.

Ağustos 2020'de Egorov, yearn.finance'in oy verme gücüne yanıt olarak büyük miktarda CRV tokenini kilitleyerek "aşırı tepki verdiğini" söyledi ve bu süreçte yönetimin %71'ini kendisine verdi.

Curve’u Benzersiz Yapan Nedir?

Curve, özellikle stablecoin ticareti için bir AMM olarak görevini takip ederek büyük ilgi gördü.

Kullanıcılara likidite taahhüdüne ve sahiplik süresine göre verildiğinden, CRV'nin yönetişim için kullanımı göz önüne alındığında, DAO ve CRV belirtecinin piyasaya sürülmesi daha fazla karlılık getirdi.

DeFi ticaretindeki patlama, AMM'lerin büyük miktarlarda likidite ve ilgili kullanıcı karlarını devretmesiyle Curve'un uzun ömürlü olmasını sağladı.

Bu nedenle, Curve, getiri çiftçiliği ve likidite madenciliği gibi DeFi faaliyetlerinde yer alan herkese ve ayrıca kavramsal olarak uçucu olmayan stablecoinleri elinde tutarak getirilerini risk olmadan en üst düzeye çıkarmak isteyenlere hitap etmektedir.

Platform, likidite sağlayıcılarına ödenen mütevazı bir ücret alarak para kazanıyor.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ