Salı günü, Kanada merkezli yatırım firması Cypherpunk Holdings, şirketin “daha ​​fazla önemli düşüş riski” nedeniyle tüm bitcoin ve ethereumunu sattığını duyurdu.

Cypherpunk Holdings, Tüm Bitcoin ve Ethereumunu Zulasını Sattı

Cypherpunk Holdings kripto ekonomisinde “sistemik risklerin yayıldığını” görmeye devam ederken, şirket 214.72 bitcoin ve 205.82 ethereum sattıktan sonra hazinesini nakde çevirdi.

Cypherpunk Holdings Bilançosundaki Tüm Bitcoin ve Ethereum'u Satıyor

Kasım 2021'in ilk haftasından bu yana dijital para ekonomisinden 2 trilyon dolardan fazla para ayrıldığından, kripto kışı, boğa koşusunun fiyatlarının yükselmesinden bu yana çok fazla zarar verdi. Bugün kripto ekonomisi yaklaşık 945 milyar dolar değerinde ve bitcoin (BTC ) birim aralığı başına 20 bin doların hemen altında seyrediyor.

BTC , 10 Kasım 2021'deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden (69 bin $) %70'ten fazla düştü ve ethereum (ETH), aynı gün kaydedilen ATH'den (4.878 $) bu yana %77'den fazla değer kaybetti. 28 Haziran 2022'de veya sekiz ay sonra, halka açık Kanadalı yatırım şirketi Cypherpunk Holdings, tüm bitcoin ve ether varlıklarını elden çıkardığını açıkladı.

Cypherpunk Holdings (CSE: HODL ) (OTC Pink: CYFRF), bilançosunda bitcoin ve ethereum tutan halka açık birçok şirketten biriydi. Şirketten yapılan güncelleme, satışın riskten kaynaklandığını ve kripto ekonomisinin ileriye dönük “önemli düşüşler” görebileceğini belirtti.

Cypherpunk Holdings, yaklaşık 214.7203 BTC ve 205.8209 ETH sattı ve çok sayıda kripto varlığı için yaklaşık 4.927.000 dolar aldı. Şirket, şu anda elinde 14 milyon doların biraz üzerinde "nakit ve sabit" bulunduğunu söyledi. Satıştan sonra, Cypherpunk Holdings CEO'su ve başkanı Jeff Gao, dijital varlıkları nakde çevirmekten bahsetti.

Gao, şirketin kripto para birimi varlıkları ve stratejisiyle ilgili bir güncellemede, " Cypherpunk, yakın zamanda BTC ve ETH'deki tüm hazine varlıklarını nakit olarak tasfiye etti" diye yazdı .

“Kripto ekosistemi boyunca yayılan sistemik riskleri görmeye devam ediyoruz ve varlık belirteçlerini tutmanın içerdiği risk ödülü ve fırsat maliyetlerine ilişkin değerlendirmemizde, en ihtiyatlı yaklaşımın oynaklığı beklerken kenarda oturmak olduğuna inanıyoruz. Gao, likidite azlığının bulaşmasının mantıksal sonucuna varacağını söyledi. “Olasılıklar dengesinde, para çekme işlemlerine 'geçici' askıya alma uygulayan zincirlerin sayısı arttıkça, daha düşük seviyelere giden yolu açan daha zayıf fiyat hareketi görüyoruz.”

Cypherpunk Holdings yöneticisi şunları ekleyerek devam etti:

Piyasa koşulları konusundaki tezimiz değişene kadar hazinemiz nakit kalacak. Cypherpunk, kriptoyla ilgili uzun vadeli yükseliş görünümünü koruyor ve şu anda, şartlar oluştuğunda zorlayıcı risk ödül fırsatlarından aktif olarak yararlanmayı planlıyor.

Şirket, 28 Haziran Duyurusundan Önce ve Terra LUNA Fallout Ortasında 196.74 Bitcoin ve 382 Ether Sattı

Ayrıca, Cypherpunk Holdings, 13 Haziran'da yatırımcılara 96.74 BTC'yi 2,9 milyon dolara ve 50 ETH'yi 100.000 dolara sattığını söylediği için 28 Haziran duyurusundan önce bitcoin'i (BTC) düşürdü . Cypherpunk Holdings'in yönetimi, şirketin 500.000 Animoca hissesinin son bloğunu “%234 gerçekleşmiş kâr” karşılığında sattığı için Animoca Brands'ın hisselerini de elden çıkarmaya karar verdi. Terra LUNA ve UST serpintisinin ortasında, 11 Mayıs 2022'de Cypherpunk Holdings, 4 milyon doların biraz üzerinde 100 BTC ve 332 ETH sattı .

Cypherpunk Holdings'in Bitcoin Hazineleri listesinden çıkarılması ve Microstrategy'nin yakın zamanda 480 bitcoin satın almasıyla, halka açık şirketler mevcut bitcoin döviz kurlarında 5,382 milyar değerinde 268.357 BTC'ye sahip. 29 Haziran'daki Bitcoin Hazineleri listesine göre, borsada işlem gören ürünler 828.641 BTC'ye , ülkeler 50.699 BTC'ye ve özel şirketler 174.381 BTC'ye sahip.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ