Binance CEO'su, kripto borsasının hisse senedi ticareti yapma planı olmadığını da sözlerine ekledi.

CZ, Binance

 Binance CEO'su, kripto borsasının hisse senedi ticareti yapma planı olmadığını da sözlerine ekledi. CZ ayrıca şirketin bazı yeni şirket satın almalarını tamamlamayı dört gözle beklediğini söyledi.

Binance, platformundaki kullanıcı sayısı veya çekebileceği yeni kullanıcılar ne olursa olsun kullanıcılarına hisse senedi ticareti sunmayı planlamıyor. Ancak CEO Changpeng Zhao (CZ), yakın tarihli bir podcast röportajında, hisse senedi ticareti özelliği sunan kripto borsalarının yanlış olmadığını açıkladı. Ancak böyle bir teklifin Binance'in vizyonuna uygun olmadığını ekledi.

Genel kripto piyasası gerilemesi, bazı kripto şirketlerini daha fazla kullanıcı çekmek için platformlarına daha fazla özellik eklemeye zorladı. İki ay önce FTX borsası, kullanıcılarının FTX hesaplarındaki dijital paraları kullanarak hisse senedi alım satımına başlayabileceklerini duyurdu.

CZ, FTX'in yeni özelliğine atıfta bulunurken;

Bazı borsalar bunu yapıyor olsa bile, hisse senedi alım satım seçenekleri sunmayı planlamıyoruz. Yakın veya uzun vadede bir mali aracı kurum olmayacağız.

Robinhood, WeBull ve diğer birçok perakende yatırım platformu, borsa alım satım seçeneği sunmaktan büyük faydalar sağlıyor. Ancak Binance CEO'su, şirketinin daha fazla web3 aracı oluşturmak da dahil olmak üzere kripto alanında genişlemeye odaklanmasını tercih edeceğini söyledi.

Binance, Kriptoya ve Onun Gelişen Teknolojilerine Odaklanmaya Devam Ediyor

Binance'in saf bir web3 şirketi olarak kalacağını ve eski teknolojilere geri dönmeyeceğini ve ilerlemeye devam edeceğini de sözlerine ekledi. Web3'ün ortaya çıkmasının kripto alanına büyük bir nakit ve yetenek akışıyla sonuçlandığını söyledi. CZ ayrıca Binance'in kripto piyasası devam ederken bazı kripto firmalarını satın almayı planladığını da ortaya koydu.

Ancak, hiçbirinin geleneksel hisse senetleri ile ilgili işleri yoktur. Binance CEO'su, satın almaların basit olacağını ima etti. Bir kurtarma, kredi veya karmaşık bir şey gibi olmayacak. CZ, bazı karmaşık anlaşmaların iyi olduğunu açıkladı. Ancak, her zaman işleri basit tutmayı tercih eder.

Ayrıca, herhangi bir anlaşmanın başlangıç noktasının temel ilkelerle ilgili olması gerektiğini söyledi. Ardından, herhangi bir ek oradan inşa edilmelidir. Alameda araştırmasından voyager Digital'e yapılan son 500 milyon dolarlık kurtarma paketi hakkında konuşurken CZ, asla böyle karmaşık bir anlaşmaya dahil olmayacağını söyledi.

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried'in sahibi olduğu Alameda araştırmasının kısa süre önce kripto kredisi voyager digital'e 500 milyon dolarlık bir kredi limiti teklif ettiğini hatırlarsınız. Mayıs ayında, FTX kurucusu Robinhood'un yüzde 7,6 hissesini satın aldı.

Haziran 2022 Bloomberg raporu, Bankman-Fried'in nihayetinde kripto ve hisse senedi alım satım platformunu satın almak istediğini iddia etti. Ancak FTX CEO'su, Robinhood ile aktif bir birleşme ve satın alma görüşmeleri yapmadığını söyleyerek söylentiyi kapattı.

Bankman-Fried söylentileri kapatmadan önce, Robinhood hisseleri  hood haberin halka açılmasından sonraki 24 saat içinde yüzde 14 arttı. Robinhood'un mevcut piyasa koşullarında mücadelesi açık bir sır. Şirket, etkiyi azaltmak için personel gücünü azalttı. Ancak hisseleri düşüşte. Küçülmeden önce Goldman Sachs, hisse senetlerini "nötr"den "sat"a çevirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ