Binance CEO'su Changpeng Zhao da dahil olmak üzere birçok deneyimli kripto para birimi uzmanı, yakın zamanda birçok DeFi sitesinin çökme tehlikesiyle karşı karşıya olduğuna dair uyarılar yayınladı.

CZ, Kullanıcıları Uyardı

Zhao, kullanıcıları kullandıkları platformlara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Kullanıcıların, firmayı yönetmek için risk sermayesi fonuna ihtiyaç duyan platformlara özellikle dikkat etmelerini vurguladı. Hepsi olmasa da Zhao, bu firmaların çoğunun gerçek bir iş modeline sahip olmadığını açıkladı.

Özellikle kripto ticaret platformu Vauld, zorlu piyasa koşullarını gerekçe göstererek platformundaki tüm faaliyetleri durdurdu. Zhao, Vauld ile ilgili haberleri paylaştıktan sonra kullanıcılardan dikkatli olmalarını istedi. Binance CEO'su, şu anda mücadele eden ve kurtarılmaya değer projeleri kurtarmaya çalışan farklı firmalarla da ilişki kurdu.

Platform, kullanıcılarına para çekme, alım satım ve para yatırma işlemlerini durdurduğunu bildirmek için Pazartesi günü kurumsal bir açıklama yayınladı. Vauld, üç yılı aşkın bir süredir hizmet veriyor ve Pantera Capital, Coinbase Ventures ve diğerleri gibi firmalar tarafından destekleniyor.

Vauld, zorlu piyasa koşulları sırasında finansal olarak zorluklarla karşı karşıya olduğunu belirtti. Platform, mevcut piyasa koşullarının birçok kullanıcının 12 Haziran'dan bu yana yaklaşık 197,7 milyon dolar fazla fon çekmesine neden olduğunu ekledi. Bu eylemi, Terra ve Celsius'un çöküşünün ardından yatırımcılar arasında bir panik izledi ve para çekme işlemlerini durdurdu.

Vauld'un kurucusu ve CEO'su Darshan Bathija, şirketin yeniden yapılandırma olanaklarına baktığını söyledi. 16 Haziran'da platform, değişken piyasa koşullarına rağmen platformun her zamanki gibi çalıştığını iddia ettiği bir açıklama yaptı.

Son birkaç gün içinde, tüm para çekme işlemleri her zamanki gibi işlendi ve gelecekte de durum böyle olmaya devam edecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ