Yeni bir CoinMetrics raporuna göre, Bitcoin (BTC) madencilerinin yarılanma sonrasında pes etmesi söz konusu.

Daha Fazla Bitcoin Madencisinin Yarılanma Öncesi Pes Etmesi Bekleniyor - İşte Nedeni

Yeni bir CoinMetrics raporuna göre, Bitcoin (BTC) madencilerinin yarılanma sonrasında pes etmesi söz konusu.

Kripto para birimi araştırma şirketi CoinMetrics tarafından yayınlanan yeni bir Ağ Durumu raporuna göre, Bitcoin'in tüm tarihindeki en büyük ikinci olumsuz zorluk ayarlamasına rağmen, daha fazla Bitcoin madencisinin bırakması olarak adlandırması muhtemeldir.

Madenciler korkunç bir çıkmazda

Yüzde 44'lük hash rate düşüşü, 12 Mart'ta gerçekleşen tarihi fiyat düşüşü nedeniyle bol miktarda verimsiz madencinin zaten bir köşeye çekildiğini gösteriyor.

Madencilik endüstrisi şu anda çok tehlikeli bir konumdadır, üçüncü yarılanmanın sadece 43 günde gerçekleşmesi beklenmektedir. Ayrıca, Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV), Nisan ayı başında arz kesintilerini yapacaklar, bu da madencilerinin daha yüksek ödüller toplamak için BTC'ye akın edecekleri anlamına geliyor. Bu, Bitcoin'in madencilik zorluğunu artıracak, böylece artık kırılamayan daha küçük oyunculara daha fazla baskı uygulayacak.

En güçlü hayatta kalacak

Büyük madencilik firmalarının bile (sadece bireysel madenciler değil), COVID-19 salgını tarafından talep edilen satışa karşı bağışık olmadığı anlaşılıyor. Kara Perşembe’den kısa bir süre sonra ABD şirketi Digital Farms, keskin Bitcoin fiyat düşüşü nedeniyle kripto para madenciliği faaliyetlerini süresiz olarak durdurdu.

 CoinMetrics, artan kâr marjlarından yararlanarak, devam eden teslimiyetten sonra sadece en verimli madencilerin hayatta kalacağını belirtiyor. Sonunda, bu başka bir kripto rallisini tetikleyebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ