Ripple geliştiricileri, NFT işlevinin işlem yükünü artırmadığından emin olmak için kapsamlı testler yürütüyor.

Dalgalanma Doğrulayıcıları, NFT İşlevselliğini Tanıtmak İçin Sunucularını Yükseltme Lehine Oy Veriyor

Ripple geliştiricileri, NFT işlevinin işlem yükünü artırmadığından emin olmak için kapsamlı testler yürütüyor.Geliştiricilerin XLS-20 ve NFT yeteneklerini denemeleri için Ripple bir NFT-Devnet çalıştırıyor.

Bu yılın başlarında, Mart 2022'de, Ripple, değiştirilemez tokenleri (NFT) platformuna getirmek için 250 milyon dolarlık yaratıcı fonunu açıkladı. Merakla beklenen proje şimdi gerçeğe yaklaşıyor.

En son gelişmede, Ripple doğrulayıcıları, Ripple'ın XRP Defterindeki (XRPL) XLS-20 değişikliğinin etkinleştirilmesi lehinde oy kullandı. Bu, nihayetinde Ripple Mainnet'e NFT işlevselliğinin tanıtılmasına yardımcı olacaktır. NFT işlevselliğinin uygulanması, Ripple'ın "geliştiricilere NFT para basma, ticaret ve yazma işlevlerine erişim sağlayacak" sunucularının yükseltilmesiyle gerçekleşecek.

Bir geliştiricinin Ripple blogu, NFT kodunun istikrarlı, ölçeklenebilir ve XRP Defterinde beklenen hacmi karşılamak için verimli olduğundan emin olmak için kapsamlı testler yürüttüklerini duyurdu. Sonuçlar, geliştiricilerin XRPL'nin ekstra işlem yükünü rahatça kaldırabileceğini bulmasıyla verimli oldu.

Ancak son testin sonucu önümüzdeki haftalarda açıklanacak. Sunucu operatörlerinin ihtiyaç duyduğu performans özelliklerinin ve kaynaklarının daha iyi anlaşılmasına yardımcı olacaktır. Ripple, doğrulayıcıdan XLS-20 uygulamasına oy vermeden önce durum tespiti yapmasını istedi. Ayrıca Ripple, NFT yeteneklerini keşfetmek isteyen herkes için bir Devnet başlattı. Resmi duyuru notları:

XLS-20 ile denemeler yapmak ve sunduğu NFT özelliklerini keşfetmekle ilgilenen herkes için, Ripple bir NFT-Devnet işletiyor. Önerilen XLS-20 standardının performans özelliklerini ve sonuçlarını XRPL Mainnet'in performansından ödün vermeden gösteren NFT-Devnet'i keşfetmeye herkes davetlidir.

Ripple CTO'su İhtiyatlı Bir Duruş Sergiliyor

Ripple'ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz bu konuda temkinli bir tavır alıyor. Schwartz değişikliği desteklese de, farklı bir görüşü paylaşıyor. Twitter'da ne düşündüğü sorulduğunda, Schwartz yanıtladı:

Evet'e doğru eğiliyorum, ancak bir doğrulayıcı çalıştırıyor olsaydım, henüz evet oyu vermezdim. En azından diğer doğrulayıcıların 1.9.1'e yükseltmesini ve hiçbir sorun bildirmemesini beklerdim ve ayrıca endişeleri olan herkesin bunları dile getirmesi için yeterince zaman beklerdim.

Ripple CTO'su ayrıca, doğrulayıcıların çoğunluğu Evet oyu verse bile, XLS-20 değişikliğinin iki hafta boyunca etkinleşmeyeceğini açıkladı. Ayrıca, endişeler daha sonra ortaya çıkarsa, geri çekilmek de mümkündür. Ancak Schwartz, onun için yönetim başarısızlığı gibi hissedeceğini söyledi.

Ripple CTO'su, kritik bir hata olmadığı sürece ana ağdaki şeyleri değiştirmekten pek yana değil. Değişikliklerin her zaman “onlarla ilişkili maliyetler ve riskler” ile geldiğini söylüyor. Schwartz, XRP topluluğunun büyük ölçüde “performans, özellikler, güvenlik ve ölçeklendirme” ile ilgilenmesinden mutlu olduğunu da sözlerine ekledi. "Umarım hareketsiz durmamak ve çok fazla risk almamak arasında iyi bir denge bulmaya devam ederiz" diye ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ