Bitcoin son zamanlarda geçen yıldan bu yana ilk kez 10.000 dolar seviyesine ulaştı, önemli bir psikolojik seviye ve muhtemelen daha olumlu bir piyasa hissi işareti bu.

Dan Held:  Bitcoin Bir Boğa Koşusunun Başlangıcında

Bitcoin son zamanlarda geçen yıldan bu yana ilk kez 10.000 dolar seviyesine ulaştı, önemli bir psikolojik seviye ve muhtemelen daha olumlu bir piyasa hissi işareti bu. Twitter, altcoin toplulukları arasındaki her zamanki sürtüşmeyi görmesine rağmen (her biri diğerinin bir aldatmaca olduğunu düşünüyor), kripto para birimi alanının uzun ve yorucu bir kripto-kışının ardından hayatta kaldıktan sonra Noel'i kutlamak için yükseldiğini hissediyor.

Bitcoin'in öenmli 10.000 $ seviyesinin altına düşmesinden bu yana yaklaşık 4 ay içinde çok şey değişti. Daha fazla kurumsal kabul, hızlandırılmış protokol geliştirme, daha iyi yatırım araçları ve daha alıcı düzenleyiciler ve hükümetler olmuştur. İş geliştirme ve kripto para borsası Kraken'in direktörü Dan Held, kısa bir süre önce `` The Breakdown '' podcast'inde konuk olarak katıldı ve Bitcoin’in son beş basamaktan bu yana değiştiğinden bahsetti.

Held, Bitcoin'in fiyatının neyi yansıttığına değindi ve değerinin biraz öznel olabileceğine dair toplam inancı söyledi. Ayrıca korku ve açgözlülüğün fiyata nasıl derinden tezahür ettiği hakkında konuştu. “Bitcoin 3000 dolar olduğunda, birçok insan çok korkuyordu,” dedi ve topluluktaki çoğu insanın bugün bu fiyattan satın alma fırsatına nasıl atlayacağını belirtti.

Piyasa hissiyatının toplu bir yansıması olan Held, Bitcoin'in fiyatının dünyanın geri kalanına meşruiyetinin bir işareti olduğuna inanıyor. Alt kısım zaten görüldüğünde ve Bitcoin’in başarılı fiyat savunması 6500 dolara düştüğünde, güçlü bir alıcı pazarında olabileceğimiz anlaşılıyor.

“Bitcoin boğa koşusunun başlangıcında.”

Bugün, Bitcoin, daha güçlü temeller ve daha önce hiç olmadığı kadar sağlam bir altyapıya sahip makro ortamlar için daha uygundur. Ayrıca, kurumlar, alana girerek geçmişte mümkün olandan çok daha fazla sermaye sağlayabilecek daha iyi riske uyarlanmış yatırım araçlarına erişebilir.

Bitcoin’in İran askeri komutanı Qassim Soleimani’nin bu yılın başlarında öldürülmesine tepkisi, altınla aynı şekilde hareket ederek güvenli bir liman varlığı olarak kullanımının arttığının göstergesi olabilir. Held, Bitcoin'in son altı haftadaki yükselişinin, bu yıl Mayıs ayında gerçekleşmesi planlanan “yarılanma etkinliği ile birlikte spekülatif bir değer deposu” olmasından kaynaklandığını açıkladı.

 Son birkaç ay içinde kesinlikle bir dizi önemli gelişme yaşanmış olsa da, açık bir şekilde kripto para birimlerinin hala oldukça fazla yolu var. Bununla birlikte, Bitcoin'in mevcut haliyle daha fazla benimsenmesi için çok daha iyi konumlandırıldığı ve burada 10.000 $ 'ın üzerindeki konumunu güçlendirebileceği de iddia edilebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ