Aave DeFi protokolünden sorumlu kuruluş olan Aave DAO, GHO stablecoin'inin oluşturulmasını onayladı.

DAO, GHO Stabilcoin Oluşturulmasını Desteklemek İçin Oy Verdi

Aave DeFi protokolünden sorumlu kuruluş olan Aave DAO, GHO stablecoin'inin oluşturulmasını onayladı.

Bugün sabah 6'da EDT'de sona eren anlık görüntü oylaması, DAO tarafından neredeyse oybirliğiyle onaylandı. Oylama sayfasındaki veriler toplamda DAO üyelerini gösterir. 501.000 AAVE tokeni teklifin lehindeydi. Üç günlük anketlerde kullanılan oyların %99,99'unu aldılar.

GHO Stablecoin Formasyonunu Uygulamak İçin Aave DAO Geliştirme Protokolü Kullanılacak

Oylamadan sonra, GHO stablecoin'inin (AIP) oluşturulmasını uygulamak için yeni bir Aave geliştirme protokolü kullanılacak. Stabilcoin oluşturulduktan sonra DAO tarafından yönetilecektir.

Kullanıcıları GHO'yu basmak isteyen Aave DAO, kripto tokenlerinden herhangi birini göndererek bunu yapabilir. Sitede teminat olarak kabul edilmektedir. Teminat olarak hizmet etmenin yanı sıra, bu mevduatlar Aave verecektir. GHO stablecoin kredileri alan borçlulara protokole göre faiz uygulanacak.

Maker'sDAO'nun dai'sinde olduğu gibi, Aave, GHO'nun aşırı teminatlı bir stabilcoin  DAI olarak hareket etmesini hedefliyor. Bu, yatırılan madeni paranın değerinden daha fazla GHO tokeninin  üretileceğini gösterir. Aave'nin kurucusu Stani Kulechov, projenin Ethereum'un 2. Aşamasında yerel GHO'nun benimsenmesini teşvik etmeye çalışacağını daha önce belirtmişti.

Aave, küçük bir MakerDAO ve DeFi stablecoin ihraççıları grubuna katılarak bir stablecoin çıkaracak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ