Ünlü uluslararası hacker grubu "The Dark Overload" ın üyesi olduğu iddia edilen Nathan Wyatt, ABD'ye iade edildi. Hacker grubu ABD şirketlerinden bilgi çaldı ve darknet'te sattı.

Dark Overload Hacker Grubunun Bir Üyesi ABD

ABD Adalet Bakanlığı'na göre, Nathan Wyatt ağırlaştırılmış kimlik hırsızlığıyla suçlanıyor zira kendisi korunan bir bilgisayarı zarar vermekle tehdit ediyor ve bu ve diğer bilgisayar sahtekarlık suçlarını işlemek için komplo kuruyor. Dark Overload, 2016 yılında başlayan St. Louis, Missouri'deki kurbanları hedef aldı.

Nathan Tüm Suçlamalardan Suçlu Olmadığını İddia Etti

39 yaşındaki Nathan Wyatt, tüm suçlamalardan suçlu olmadığını ileri sürdü ve halen devam etmekte olan davalarla ilgili olarak gözaltına alındı. Sanık İngiltere'deki Missouri'nin Doğu Bölgesinde alıkonuldu ve 18 Aralık'ta ABD Sulh Hakimi Hakimi Shirley Padmore Mensah tarafından tutuklandı. Federal bir Jüri, Kasım 2017'de Wyatt'ı suçladı. Dark Overload hacker grubu, birçok ABD şirketinin bilgisayarlarına saldırdı ve bilgi çaldı.

The Dark Overload Fidye Olarak Bitcoin İstedi

2016 yılında, Wyatt'ın birçok ABD şirketinin erişilen bilgisayarlarının bir parçası olduğu ve hassas verileri çaldığı ve bitcoin ile ödeme yapılmadıkça şirketlerin verilerini yayınlamakla tehdit ettiği ifade edilyor. Missouri'deki kurbanlar arasında sağlık hizmeti sağlayıcıları, muhasebe firmaları ve diğerleri vardı. Grup, daha sonra, karanlık ağdaki insanların hassas verilerini Bitcoin karşılığında sattı.

Adalet Bakanlığı Ceza Dairesi'nden Başsavcı Yardımcısı Brian A. Benczkowski, bu iadenin The Dark Overload takma adının arkasına saklanan bilgisayar korsanlarının Amerikan şirketlerini zorladıkları iddiasından sorumlu tutulacağını gösterdiğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ